İnfaz indirimi, nefret, şiddet ve terör içermeyen düşünce suçlarını, gazetecileri de kapsamalı..

1

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, infaz düzenlemesiyle ilgili konuştu. Gül, “İnfaz indirimi; nefret, şiddet ve terör içermeyen düşünce suçlarını, gazetecileri de kapsamalı.” dedi.

T24’ten Murat Sabuncu’ya konuşan Gül, şunları ifade etti: “Şu günlerde İnfaz Yasası’nda yapılması planlanan düzenlemenin nefret, şiddet ve terör içermeyen düşünce suçlarını ve basın çalışanlarını da kapsaması; içinden geçmekte olduğumuz zor zamanlarda toplumun eşitlik ve adalet duygularına hitap edeceği gibi ciddi bir ümit ve rahatlama sağlayacağı, birlik ve bütünlüğümüzü güçlendireceği, ülkemizin uluslararası imajına da olumlu katkılarda bulunacağını düşünüyorum.

Mevcut virüs tehdidinin en az acı ve zararla atlatılabilmesi bakımından düzenlemenin yalnız hükümlüleri değil tutukluları da kapsaması gerektiği açıktır. Bu düzenlemeyi bir fırsat olarak görüyor, iktidar ve muhalefet tüm partilerin bu konuda yakın bir işbirliği ile çalışacaklarını ümit ediyorum. Küresel ciddi bir salgınla karşı karşıyayız. Sağlık Bakanı’nın uyarı ve tavsiyelerini tavizsiz uygulamak hepimiz için geçerlidir. Bu sürecin en kısa sürede atlatılmasını temenni ederim.”

1 YORUM

  1. Para yatırmadığım halde para artışı yoktur raporu da olmasına rağmen hesap 15 yıldır benzeri olan hesap hareketlerim var diye teröre yardımla suçlanıyorum! Bana atılan iftiraları belgeleriyle ispatlafığım için üyelikten ceza veremeyince uyduruktan suçlamayla karşı karşıyayım! Bu görüşleriniz çabalarınız haksız yere suçlananlar için de geçerli mi?

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here