İYİ Parti’de ‘Fetö’ kavgası..

0

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu ‘Fetöcü’ olmakla suçladı. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise Özdağ’ı mahkemeye vereceğini belirterek şahsına iftira atıldığını söyledi.

CNN Türk’te konuşan Ümit Özdağ, şu iddialarda bulundu: “Koray Aydın İYİ Parti’de eş başkanlık kurmaya çalışıyor. İYİ Parti’yi kendi kontrolüne almaya çalışıyor. Koray Aydın başlangıçta İYİ Parti’ye alınmayacaktı, Meral Akşener’in bize ifadesi bu şekildeydi. Ama sonra kendisini davet etti. Koray Aydın’ın gelmesiyle birlikte İYİ Parti’nin merkeze doğru açılımı durdu.

Çok net söylüyorum sivil toplum örgütünün eğer başkan yardımcılığını yapıyorsan, öncesinde ve sonrasındaki başkan FETÖ’cüyse, bu arada FETÖ’yle ilgili yıllar boyunca bir tane olumlu ve olumsuz açıklamanız yoksa, sosyal medya hesaplarınız bomboşsa bu şekillendirilmiş demektir. Hayatın normal akışına aykırıdır. Bunun doğru olmadığını düşündüğüm için daha partiye gelmeden önce bu uyarımı yaptım ve tekrarladım. Meral Hanım ‘Devlette bilgi yok’ dedi, ben de diyorum ki devlet her bilgiyi paylaşmaz. Bir de açık bilgiler var bu bilgilere baktığınızda FETÖ’nün kendi yapılanması içerisinde kendi elemanları dışında kimseyi getirmediğini biliyoruz. Ben ne söylediğini gayet iyi bilerek yıllardan beri terör ve güvenlik konusunda çalışan biriyim.”

Kavuncu’nun ‘FETÖ mensubu’ olduğu iddiasını ise Özdağ, Enver Altaylı’nın yeğeni olması ile Kazakistan’da bulunduğu yıllarda Kazak Türk İş Adamları Derneği’nin (KATİAD) kurucu ve yöneticisi olmasına dayandırdı.

“Ümit Özdağ’ı mahkemeye vereceğim”

Programa telefonla katılan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise şahsına yönelik çirkin bir iftira atıldığını belirtti. Haklarını hem yasal olarak mahkemede hem de parti içerisinde arayacağını dile getiren Buğra, insanlara şahsi çıkarları için böyle kolay iftira atılmaması gerektiğini vurguladı.

Özdağ hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağını ifade eden Kavuncu, “Alçaklığın adı siyasette meşrulaşmış.” dedi. Kavuncu, şöyle devam etti: Ben programı maalesef büyük bir üzüntü ve öfkeyle takip ettim. Yarın cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım. Allah başkasına itiraf atmaktan bizi saklasın. Bahsedilen dernek Kazakistan Türk İş Adamları Derneği. Bu dernek o dönem Kazakistan’da Türk iş adamlarının mensubu olduğu tek dernekti. 180’e yakın firma bu derneğin üyesiydi. Ben 2010 yılına kadar bu dernekte yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım ve 2010 tarihi itibariyle fiili iş hayatım sona erdi. Bunlar çok üzüntü verici, kendi siyasi menfaatleri için parti içinde bu tür iftiralarla kendine yol açmakta utanç verici. Ben hem bu dünyada hem de öteki dünyada bu alçaklığı yapan herkesle sonuna kadar hesaplaşacağım.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here