Karamollaoğlu: Bir tweet atıyorsunuz cezası 7 yıl sonra kesiliyor

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hicri takvime göre muharrem ayının içinde bulunulduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, Hazreti Muhammed’in (s.a.v) torunu Hazreti Hüseyin ve ehlibeytten 72 kişinin Aşure Günü’nde acımasızca katledildiğini belirtti.

İslam coğrafyasının bugün de Kerbela’ya dönüştüğünü, her gün binlerce masum insanın kanının akıtıldığını dile getiren Karamollaoğlu, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da zalimlerin ve kan dökenlerin hiçbir zaman hayırla anılmayacağını ifade ederek dünyanın seyrini değiştiren 11 Eylül 2001 saldırılarının İslam dünyasının Kerbela’ya döndüren önemli hadiselerden olduğunu kaydetti.

“Milletimizin vicdanında darbe halen daha sonuçlandırılmış değildir.” diyen Karamollaoğlu, “12 Eylül darbe faillerinin ortaya çıkarılamadığı gibi 15 Temmuz darbe girişiminin failleri de ortaya çıkartılamadı. Demek ki tarih değil hatalar tekerrür etmektedir.” dedi.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde annelerin başlattığı oturma eylemine de değinen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“12 Eylül demek aslında o zaman içinde anaların çocuklarından koparılması demekti. Kimi gencimiz işkencede, kimi gencimiz darağacında can verdi. Bugün hala akıbeti meçhul olanlar var. Türkiye ne yazık ki yıllar boyu anaların yüreklerinde acının yoğun olduğu bir ülke durumunda. İşte bunun son örneği, Diyarbakır’da kaçırılan evlatları için eylem yapan anneler. Bizim için annelerin evlat acısı her türlü tartışmanın üstündedir.

Bu sebeple Diyarbakır’da evlatları için mücadele eden annelerin bu duruşlarının karşılık bulmasını temenni ediyor, annelerin sonuna kadar arkasında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Diyarbakır annelerinin acısını da cumartesi annelerinin acısını da yürekten paylaşıyorum. Şairin dediği gibi, ‘Ben öyle bilirim ki yaşamak, berrak bir gökte çocuklar aşkına savaşmak’. Bu duygu ve düşüncelerle evlatlarının akıbeti için mücadele eden bütün anneleri saygıyla selamlıyorum.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen 9 yıl 8 ay hapis cezasını eleştiren Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Bir tweet atıyorsunuz, cezası 7 yıl sonra kesiliyor. Eğer suç unsuru var ise neden o zaman yargıya intikal ettirilmedi, neden 7 yıl beklenildi? Bu soruyu ister istemez kendi kendimize sorma mecburiyeti hissediyoruz. Suçlamalar, ceza talepleri ciddi. 5 ayrı suçtan 9 yıl 8 ay ceza kesildi, bir il başkanına, seçimlerin hemen arkasından. Eğer 7 yıl önce atılan tweetler ortaya dökülecekse birilerinin insan içine çıkacak yüzü kalmaz.”

Reklam

“Bugün 11 Eylül İkiz Kuleler saldırısının yıldönümü. İkiz Kuleler saldırısı tam olarak tetkik edilmeden Amerika, Afganistan ve Irak’a savaş ilan etmiştir.” diyen Karamollaoğlu, “O tarihte AK Parti, Amerika’nın ilan ettiği Haçlı Seferlerine tam destek vermiş ve dua etmiştir. Amerika Golan Tepeleri’ni babasının malı gibi İsrail’e armağan ediyor. Yapılan hamleler gösteriyor ki İsrail, Büyük İsrail projesinin önündeki engelleri kaldırmaya çalışmaktadır. Amerika ile aynı çuvala gidilemeyeceğini anlayan hükümetimiz, Amerika tarafından kandırılmaktan bıktı ama bir türlü kurtulamadı.” dedi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here