Karamollaoğlu: Halen baştakiler mangalda kül bırakmıyor

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı Eylül Ayı Divan Toplantısında konuştu.

“Biz yola karşı değiliz, biz tünellere karşı değiliz, biz köprüye karşı değiliz, bizim hızlı trene karşı olmamız söz konusu değil.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Karnımızı doyuramıyorken, tüm yatırımı üretim olmayan yerlere harcarsanız olmaz. Üretime dönük yatırımlar yapılmadı. Borç alınıp gösterişe yönelik işler yapıldı. Bunda akıl, izan olur mu? Bugün artık ülke olarak büyük bir çıkmaza girdik çünkü artık kimse bize borç vermiyor. Türkiye olarak bizi bu noktaya getirdiler. Halen baştakiler mangalda kül bırakmıyor. Bizim kafamızı toprağa gömmemiz, dışardan görünmediğimiz anlamına gelmez.

Milli Görüş ve Saadet Partisi olarak biz farklıyız, 50 yıl önce sadece laf söylemek üzere siyasete girmedik. Biz ülkenin derdine derman olmak için siyasete girdik. İşimiz zor ama bu durum bizlerin şevkini artırıyor. Bir dağa tırmanmaya karar verirsek bir şekilde o dağın zirvesine ulaşırız. Başarılı olmanın şartı sorumluluklarımızın farkında olmak, gayret göstermektir.”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim ise “Önceliğimiz elbette ki insan. Önceliğimiz elbette ki insan hayatı. Tek bir kardeşimizin dahi burnunun kanamasına razı olamayız. Bununla da birlikte, İstanbul yıkılırsa sadece İstanbul yıkılmış olmaz. İstanbul yıkılırsa Türkiye’de ayakta duramaz. Ancak görüyoruz ki bugün İstanbul beşik gibi sallanırken, bugün İstanbullular tedirginken, birileri sallanan koltuklarını düşündükleri kadar insanlarımızı düşünmüyor.” dedi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here