Karamollaoğlu: Yüzde 40+1 paketi yüksek tutulmuş, tavsiyem yüzde 10’nun altına çekilmesidir

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. “İstanbul’da yaşanan deprem bize çok büyük bir uyarıdır. Şehirlerimizi betona gömmememiz yönünde bir uyarıydı.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“5.8 şiddetindeki deprem ülkedeki tüm iletişimi kesti. Daha büyük depremlerde nelerle karşılaşacağımız belli değil! 1998 yılındaki depremin ardından vatandaştan deprem vergisi alındı. Bugüne kadar toplanan rakamın 65 milyon TL üzerinde olduğu bilgisi bize ulaştı. Peki bu paralar nerede?

İstanbul’da belirlenen 493 toplanma yerinin 413’ü bugün AVM yapılmış durumda. Deprem toplanma alanı parklarla olmaz. Deprem toplanma alanlarında elektrik, su ve temel sağlık ihtiyaçlarının giderileceği alt yapılar olmalı. İstanbul’un asıl problemi Sayın Cumhurbaşkanı’nın belediye başkanı olduğu dönemde dediği gibi nüfus yoğunluğudur.

Görünüşte çok başarılı olan Kentsel Dönüşüm projesi bugün sadece çekişmeden ibarettir. Problemler çekişmeyle değil, istişare ile çözülür. Ne yazık ki bugün, deprem bile bizi birbirimize kenetlemeye yetmiyor.

Hükümetimiz sürekli yeni ekonomik paketler açıklıyor. Ekonomimizin uçuşa geçtiği söyleniyor. Biz de diyoruz ki ekonomimiz zaten havada ama inecek yer bulamıyor. Çünkü ekonomimizin yere ineceği sağlam bir temel yok! IMF, güçlü ekonomisi olan ülkeleri kendisine ortak yapar. Güçlü ekonomisi olmayan ülkeleri ise sömürür.

Yüzde 40+1 paketi bence yüksek tutulmuş ama benim tavsiyem yüzde 10’nun altına çekilmesidir. Çünkü gün gelecek AK Parti yüzde 10 barajının altında kalacak. Daha çok yeni bir sistemin bugün tartışılıyor olması sistemin yanlış olduğunun en açık göstergesidir. Hatırlatırım ki; bizim zamanında yaptığımız ikazlar vatan hainliği olarak ilan edilmişti.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here