Katar aşkıyla milletin katar katar malını, Katar’a veriyorlar..

0

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Ülkeye yatırım yapılmasını desteklediklerini vurgulayan Öztrak, “Ama bu ülkenin elde kalan son gümüşlerinin, ‘Batan geminin malı’ gibi, tek bir adamın keyfine göre satılması bizim söylediğimiz anlamda yatırım falan değildir.” dedi.

Öztrak, şunları söyledi: “Ülkemize yatırımın gelmesini, ülkemizde refahın artmasını herkesten çok biz isteriz. Ama bu ülkenin elde kalan son gümüşlerinin, ‘Batan geminin malı’ gibi, tek bir adamın keyfine göre satılması bizim söylediğimiz anlamda yatırım falan değildir. Sarayın sosyetelerinin sandığının aksine ‘Üst düzey uluslararası yatırım’ hiç değildir. Üst düzey uluslararası yatırım, hukuk olmayan, saydamlık olmayan, denge ve denetim olmayan bir ülkeye gelmez. Gelmiyor da zaten. Saray’ın ‘altun’ çocuğu, Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası’nın Borsa İstanbul’daki hisselerini neden sattığını anımsarsa, ‘Ülkemize duyulan güvenin’ hangi seviyede olduğunu gayet iyi anlayacaktır.

Saray aveneleri, algı yönetmeyi, ülke yönetmek zannediyorlar. Ama işin gerçeği, artık algıyı da yönetemiyorlar. Halının altına süpürdükleri pisliklerin kokusu arşa ulaşıyor. Saray hükümetinin eliyle, milletin varlıkları, malı mülkü, Katar’ın üstüne geçiriliyor. Bankalar, limanlar, AVM’ler, dijital platformlar, maç yayın hakları, Kanal İstanbul arazileri, ordumuza zırhlı araç üreten şirketler, borsamız ve elbette ordumuzun en stratejik varlığı olan Sakarya Tank Palet Fabrikası…Hepsini Katar’ın üstüne yapıyorlar. Katar aşkıyla, milletin katar katar malını, Katar’a veriyorlar.  Üst düzey yatırımdan anladığınız, 83 milyonun varını, yoğunu 2,8 milyon nüfuslu bir ülkeye satıp, savmak mı? Korkarız, bu kafayla yakında Türkiye’nin tapusunu da Katar’daki ‘Üst Düzey Yatırımcının’ üstüne yaparsınız.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here