Kaybolduktan 6 ay sonra bulunan 4 KHK’lı tutuklandı..

0

Şubat ayından bu yana kayıp olan ve sonrasında bulunan 4 KHK’lı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Salim Zeybek, Özgür Kaya, Erkan Irmak ve Mikail Ugan, cezaevine gönderildi.

Kayıp olan diğer 2 kişi Mustafa Yılmaz ile Gökhan Türkmen’den ise hala haber alınamıyor.

Ankara Barosundan avukatlarla ve ailelerin özel avukatları ile görüşmelerine izin verilmeyen 4 KHK’lı hakkında konuşan HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Bu tiyatroyu kesinlikle kabullenmeyeceğiz..! 4 kaçırılan tutuklandı. Savcının odasına ailelerin avukatları yaklaştırılmadı, ‘özel avukat tuttu’ dendi, gözaltındakiler avukatının ismini bilmiyordu.! Arka kapıdan bu avukatlar kaçırıldı. Tutuklanma nedeni bilinmiyor. Skandal bu.!”

Ankara’da yeni bir kaçırma olayının gerçekleştiğini de ileri süren Gergerlioğlu, “Yusuf Bilge Tunç, KHK’lı eski Sanayi Bakanlığı çalışanı. Salı gününden beri haber alınamıyor, ailesi başvurularında Tunç’un gözaltında olmadığı bilgisini almış. Her zaman evine haber veren Yusuf Bilge Tunç Nerede? Neler oluyor?” dedi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here