Kefenle yola çıkarlar ama zırhlı araçların içinde 500 polisle gezerler..

0

Memleket Partisi, Ankara Spor Salonu’nda 1’inci Olağan Kurultayı’nı yaptı. 12 bin 783 üyenin oyuyla genel başkanlığa aday gösterilen Muharrem İnce, Memleket Partisi’nin 1. Olağan Kurultayı’nda 750 oyla genel başkan seçildi.

“Türkiye’nin hali içler açısı, Türkiye’de bunca problem var ama tartışmaya bak. Metro ‘U’ mu olacak ‘M’ mi olacak.” diyen İnce, şunları söyledi: “Babanızın parasıyla mı yapıyorsunuz? U diyenler M diyenler de o metronun parasını babanızın dükkanından mı getirdiniz? U olsa ne olacak M olsa ne olacak. Bu şuna benziyor, Fatih, İstanbul’u fethetmek istediğinde Bizans’ın papazları oturmuş, melekler erkek mi, dişi mi tartışıyor. Bugün Türkiye’nin iktidarı ve muhalefeti, Bizans’ın papazlarının tartıştığı gibi tartışıyorlar. Gerçek sorunları tartışmıyorlar.

Hırsıza vekalet verilmez, mümin kılığına girenlere hiç verilmez. Memleketi görmüyor musunuz? Hak yiyen, zulüm yapan, fakirden alıp zengine veren, yiğidi kuru soğana mahkûm eden, aslanı kediye boğduran bu düzeni yıkacağız. Ormanda yangın var, söndürecek uçak yok. Ekonomide yangın var, Merkez Bankası’nda rezerv yok. Adalette yangın var, bunlarda yangını söndürecek vicdan yok. Memlekette yangın var, sarayda bunu görecek göz yok, gönül, akıl yok.

Her mikrofonu eline aldıklarında Müslümanlıktan bahsederler, şeriattan isterler, fırsatını bulduklarında Almanya’ya kaçarlar. Niye Arabistan’a kaçmıyorsunuz? Şeriat isterler ama Arabistan’a değil, Almanya’ya kaçarlar. İmam hatip açarlar her mahalleye, ama kendi çocuklarını özel okullara gönderirler.

Her mikrofonu ellerine aldıklarında şehitliği överler, ama askerden kaçmak için her türlü naneyi yerler. Milli Piyango’ya haram derler, ama iddiayı, şans topunu, beygirleri 7 gün 7 gece koşturmayı bunlar icat ettiler. Kefenle yolu çıktık diye konuşurlar her zaman. Kefenle yola çıkarlar ama zırhlı araçların içinde 500 polisle gezerler.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here