Kılıçdaroğlu: Daha cenazeler defnedilmedi, bu nasıl konuşma, bu nasıl kahkaha?

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye İdlib’de Türk askerine yönelik gerçekleşen saldırı hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekilleriyle bir araya geldiği kahvaltıda yaptığı açıklamalara tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bugün Erdoğan’ın yapmış olduğu konuşma beni derinden yaraladı. Daha şehitlerimiz toprağa verilmeden, yaralar sarılmadan bu nasıl bir konuşmadır, bu nasıl bir kahkahadır? Bir ülke böyle yönetilemez. Biz bunu nasıl kabul edeceğiz? Derdi benim. Arkadaş benden ne istiyorsun? Şu memlekete bir baş sağlığı dileyelim. Bunların hiç birisi yok. Şehitler tepesi boş kalmayacak diyor. Ben buradan herkese söz veriyorum, Millet İttifakı zamanında şehitler tepesi boş kalacak, hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek.

Yazık günah değil mi bu askerlerimize, neyin için savaşıyorlar? Hepimizin başı sağ olsun. Kahraman ordumuz özveriyle görev yapıyor, hayatlarını feda ediyorlar. Çocukları orada olan annelerle konuşuyorum. Hiç kimsenin tırnağına zarar gelsin istemeyiz. Bari millete bir baş sağlığı dileyin. Bu meclis niye var? Meclis toplansın. Erdoğan gelsin Meclis’e bir açıklama yapsın. Niye gelmiyor?

Emin olun çok üzgünüm. Hepimizin başı sağ olsun. Kahraman ordumuzun her bireyini kucaklıyorum. Çocukları orada olan annelerle ben konuşuyorum. Hiç kimsenin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Tuzun koktuğu yerde ne söylenir.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here