Kılıçdaroğlu, ‘Hafıza Sokağı’nın açılışını yaptı..

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Kurultayı’nın ikinci gününde ‘Hafıza Sokağı’nın açılışını yaptı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Adalet dedik, Adalet Kurultayı düzenledik. Adaleti sadece kendimiz için değil, bu toplantıya katılanlar için değil, bu kurultaya katılanlar için değil, herkes için, 80 milyon için adalet istiyoruz. Geçmişte yaşadığımız büyük adaletsizliklerden örnekler bu sokakta görülecektir. Hafızalarımız yenilenecektir. Umarız Türkiye’de bu tür adaletsizlikler bir daha hiç olmamış olur. Hep birlikte açalım, hep birlikte gezelim, hep birlikte üzülelim ve hep birlikte geleceğe umutla bakalım. Çünkü bu tür adaletsizlikleri artık bu ülkede istemiyoruz ve yaşamak da istemiyoruz.”

Kılıçdaroğlu, daha sonra özel olarak hazırlanan çadırlarda kadın ve gençlerle bir araya geldi. Kadın ve gençlerden siyasette daha fazla bulunmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, “Beklemeyin birisi bize alan açacak diye. Kendiniz mücadele edin. Sizlerin mücadelesi bu toplumun mücadelesi olacak. Sizin mücadeleniz demokrasi mücadelesi olacak. Gençlerin ve kadınların daha fazla, daha güçlü siyasete ilgi göstermelerini istiyorum. Gençler, ’Şu kenara çekilse de bize biraz alan yaratsa’ diye beklemesin. Hayır, alanı siz kendiniz yaratacaksınız. Birileri size altın tabak içinde, siyaseti ikram etmez. Siyaseti siz kendiniz mücadele ederek alacaksınız.” dedi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here