Kılıçdaroğlu, tutuklu olan 8 aylık hamile Arzu Nur Özkan’ın babasını aradı.. Koğuşundaki 4 kişi koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırıldı

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Bünyan Cezaevinde tutuklu olan 8 aylık hamile Arzu Nur Özkan’ın babasını aradı. Geçmiş olsun dileğinde bulunan Kılıçdaroğlu, Özkan’ın durumu hakkında bilgi aldı. CHP Milletvekili Çetin Arık da Kılıçdaroğlu’nun isteği ile Arzu Nur Özkan’ı ziyaret etti.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, iki aylık hamileyken tutuklanıp cezaevine konulan ve şu anda hamileliğinin 8. ayında olan Arzu Nur Özkan’ın bulunduğu koğuşta koronavirüs vakaları nedeniyle 4 kişinin hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Twitter hesabından konuya ilişkin paylaşımında bulunan Gergerlioğlu, Adalet Bakanlığına seslenerek şunları ifade etti: “Bitmedi! Kayseri Bünyan Cezaevi’ndeki 8 aylık hamile Arzu Nur Özkan’ın koğuşundaki 4 kişi Covid nedeniyle hastaneye kaldırılmış. Hamile kadın halen cezaevinde! Hamile mahpusların çilesi bitmedi! @adalet_bakanlik Anne ve bebeğin canından Bakanlık sorumludur!”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here