Kılıçdaroğlu’na hakaret ve tehditten 1 yıl 8 ay hapis cezası..

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Alaattin Çakıcı’nın 1 yıl 8 ay hapis cezası aldığını duyurdu. Çelik, şunları ifade etti:

“Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu tehdit edip hakaretler savuran Alaattin Çakıcı’nın ceza almasını sağlayacağımızı söylemiştik! Sözümüzü tuttuk.. Bugün itibariyle Hakaret ve Tehdit suçundan toplam 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı!”

Hapis cezası kararının ardından Alaattin Çakıcı da kişisel Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: “Sayın muhalefet lideri ile bugün devam etmekte olan mahkemenin ilk aşamasında tarafıma 20 ay ceza verilmiş, istinaf yolu açık olan bu kararı avukatım istinafa temyiz ettiğini kamuoyuna duyurmuştur.

Yerel mahkemenin vermiş olduğu kararın istinafta değişeceği kanaatindeyim. Dikkatimi çeken sürekli olarak hak, hukuk, adalet, yetim hakkından bahseden sayın muhalefet liderinin avukatının açıklamasını esefle izledim. Sayın genel başkanımıza ceza alacağına söz vermiştik, sözümüzü tuttuk diyor. Kamuoyuna soruyorum, siyasi gücünü kullanıp, baskı ile yargıyı etkilediği anlamı çıkmıyor mu?

Mahkeme hakkımda ne karar verirse versin, adalete güvenim tam olduğundan, herhalde dosyamda gözlerinden kaçmış olan bazı bölümleri incelemedikleri düşüncesindeyim. Burada sayın muhalefet liderine ve özel avukatlarına şunu hatırlatmak isterim. Adaletin gücü yoksa sessizdir. Siyasi gücün temelinde adalet kavramı yoksa orada insan hakları aramak hata olur. İşte muhalefet liderinin adalet anlayışı da budur.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here