Koronavirüslü bir vakayı almaya gidiyordu.. Ambulans şoförü darp edildi

0

Hatay’da koronavirüslü bir vakayı almaya giden ambulans şoförü darp edildi. Ambulans şoförünün yol istemesine karşılık araç sahibi polis olduğunu söyleyerek şoför Mustafa Başbay’ı dövdü.

Olay Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Cuma günü saat 15.30 civarında gerçekleşti. Koronavirüs vakasını almaya giden ambulans şoförü Mustafa Başbay sirenlerini çalarak geçiş hakkı istedi. Yol vermeyen sürücü araçtan inerek Başbaya saldırdı. Şiddete uğrayan şoför Mustafa Başbay, saldırı anını ve yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Koronavirüs vakasına gidiyordum, yol istedim, ‘sen bu yoldan gidemezsin’ dedi. Sirenlerimi çaldım. Bana yol vermedi. Bana ‘polisim ben sen nasıl gidebilirsin’ dedi. Arabanın kapısını açar açmaz bana tekme tokat girdi. Maddi manevi her türlü şikayetçiyim. Cuma günü saat 3 3.30 araları Derebekirli Köyün’e vakaya gittim. Kanatlı Caddesi yoğun olduğundan dolayı Atatürk Caddesi’ne yöneldim. Caddede sağ taraf dolu sol taraf boştu. Sol taraftan iki araç geliyordu.

İki araca selektör ve siren yaptım onlar bana yol verdi. Bana saldıran şahıs önüme kadar geldi ‘abi neden geliyorsun’ dedim. ‘Ben polisim senin burada geçme hakkın yok’ diyerek bana bağırdı. ‘Abi vakaya gidiyorum yol vermek zorundasın’ dedim. ‘Ben yol vermem, polisim’ dedi. Kırıkhan’ın tanınmış isimlerinden birisinin akrabası olduğunu söyledi ve araçtan indi. Ben de araçtan indim. İner inmez bana kafa attı. Orada beni bayağı bir yumrukladı. Belediye yakın olduğundan dolayı zabıta ekiplerini çağırdım.

Zabıta ekipleri ve polis müdahale etti. 112 geldi, beni hastaneye götürdüler tedavimi yaptılar. Sonuna kadar şikayetçiyim. Tüm sağlık çalışanları adına şikayetçiyim bugün bana yarın diğer ambulans şoförlerine ve sağlık çalışanlarını darp edebilirler. Bu nereye kadar gidecekse gitsin failler kısa zamanda yakalansın. Dışarıda şu an boş boş geziyorlar ve tehditler savuruyorlar. Bunu herkes bilsin.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here