Liderlerden 15 Temmuz mesajı..

0

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla liderler mesaj yayınladı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “15 Temmuz hain darbe girişimine geçit vermeyen şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise “15 Temmuz 2016’da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyorum. Demokrasi uğruna can veren 251 şehidimizi asla unutmayacağımız gibi FETÖ’nün, bu devletin kılcal damarlarına kadar girmesine göz yumanları da unutmayacağız.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de şu ifadeleri kullandı: “Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz;
Gelmişiz, dünyaya, milliyet nedir öğretmişiz! – Mehmet Âkif Ersoy

O kapkara 15 Temmuz’da devletini sokaktan toplayan milletimize selam olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Karacaahmet ve Çengelköy mezarlıklarında şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Dostum Erol Olçok ve oğlu Abdullah başta olmak üzere 15 Temmuz’da demokrasi için can veren kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum.” diye konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da şu görüşlere yer verdi: “FETÖ’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminin yıldönümünde, darbenin karşısında dururken canını veren şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Darbelerin ve paralel yapılanmaların her zaman karşısındayız. Demokrasimize sahip çıkmak, hepimizin görevidir.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here