Lucescu’dan Arda Turan açıklaması.. Maç saatine kadar söylemeyeceğim

0

UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup’taki 3. maçında yarın deplasmanda Rusya ile karşılaşacak. Soçi şehrindeki Fişt Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak maç öncesi basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Mircea Lucescu, Arda Turan’ın oynayıp oynamayacağına ilişkin soruya cevap verdi.

“Reçete olsa bile ben burada söylemem.” diyen Lucescu, şunları söyledi: “Aynı tip oynayan iki takımla maç yaptık İsveç ve Rusya. Bunun reçetesi olsa bile söylenmez. Kimin de nerede nasıl oynayacağını maç saatine kadar söylemeyeceğim.

Farklı değişiklikte oynayan bir ekipten bahsediyoruz. Rusya süratli ve fizik gücünü kullanan kuvvetli bir ekip. Biz ise daha kısa paslarla oynayan ve fizik gücü daha farklı bir ekibiz. Yarın kim daha iyi oynayacak göreceğiz. Ben Türk futbolcuların kalitelerini öne çıkarmaya çalışan bir futbol oynatmaya çalışıyorum. Çünkü bizim fizik gücünü çok zorlayacak bir durumumuz söz konusu değil. Genç oyuncuları tanımak, nerede nasıl oynayacağını görüp ona göre oynatmak lazım. Düzen kurmak, zaman isteyen bir şey.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here