Manisa’da 4,3 ve 4,8 büyüklüğünde iki deprem..

0

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 4,3 ve 4,8 büyüklüğünde iki ayrı deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre Manisa’nın Akhisar ilçesinde dün saat 19.47’de 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem, 7 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Akhisar ilçesinde saat 20.55’te 4,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Bu deprem de 7 kilometre derinlikte gerçekleşti. Manisa Valiliği, Akhisar’da meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi. Valilik’ten yapılan açıklamada, 20.55’te meydana gelen depreme ilişkin, “An itibarıyla depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır.” ifadesine yer verildi.

Akhisar ilçesinde 22 Ocak’ta 5,4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, 4 kişi hafif şekilde yaralanmıştı. Depremde evleri hasar görenler için AFAD tarafından 15 mahallede 400 çadır kurulmuştu. Valilik, 68 mahallede yapılan hasar tespit çalışmaları sonucu 4 ilçede 596 az, 275 de ağır hasarlı yapı tespit edildiğini aktarmıştı.

Öte yandan depremin ardından bazı vatandaşlar panik yaşadı. İlçede saat 20.55’te hissedilen sarsıntı ile bazı ilçe sakinleri parklara ve meydanlara çıktı.

Vatandaşlardan Bahadır Erbay, depremde büyük korku yaşadıklarını belirterek, “Bu artçı depremler sürekli oluyor. Ne zaman sona erecek hiç bilmiyoruz. İnsanlar iyice telaşlandı, herkes dışarıda. Şu anda eşim ve çocuğumla dışarı çıktık, içeri girmeyi de düşünmüyoruz. Ne olacağını bilmiyoruz sonuçta bu bir doğal afet.” dedi.

Bu arada ilçeye bağlı Medar Mahallesi sakinlerinin de yaşadıkları panik sebebiyle sokağa çıktığı ve mahalleye çadır kurulması için yetkililerden talepte bulunduğu öğrenildi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here