Meclis’te bu kez Pervin Buldan tartışması çıktı

0

TBMM Genel Kurulu’nda Anayasa değişiklik teklifinin ikinci tur görüşmeleri bugün kaldığı yerden devam ediyor. Fakat Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın kendisini Meclis kürsüsünde mikrofona kelepçelemesiyle başlayan gerginlik sürüyor.

Birleşime Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı’nın ara vermesinin ardından oturum yeniden başladı. Ancak gerginlik bitmedi. Bahçekapılı’nın olaylara ilişkin açıklaması, CHP ve HDP’nin tepkisine sebep oldu.

Bu kez tartışmanın konusu ise eylem sırasında bazı vekillerin yaralanması oldu. HDP’li kadın milletvekilleri ile AK Parti’li kadın milletvekilleri birbirine girdi.

Çıkan arbededen dolayı Nazlıaka kolundan yaralanırken; CHP’li Şafak Pavey ise yere düştü. Yaralanlar arasında Meclis Başkanvekili Pervin Buldan da var. Buldan önce Meclis revirine sonra Ankara Güven Hastanesi’ne kaldırıldı. HDP’li milletvekilleri, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç’in Buldan’ın göğsüne vurduğunu iddia ettiler.

HDP ve CHP, Enç için kınama istedi. AK Parti’liler birleşimin kapalı olduğu bir sırada olaylar yaşandığı için iç tüzüğün buna müsait olmadığını söyledi. Tartışmalar devam etti. Bunun üzerine Bahçekapılı, birleşime 15 dakika ara verdi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here