Meral Akşener, 715 imzayla kongreyi kazanmıştı, ben iptal ettirdim..

0

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi eleştirdi. Gazeteci Hadi Özışık’ın Youtube kanalında konuşan Enginyurt, şunları söyledi:

“Silahlar patladı, yumruklar konuştu, hakaretler havada uçuştu. Ben niye o zaman kavga ettim? Meral Akşener 19 Haziran’da kongreyi 715 imzayla kazandığında ben mahkemeye verdim Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve ben iptal ettirdim kazandıkları kongreyi. Ben iptal ettirdim; kazanmıştı. Kazandıkları kongreyi iptal ettirdik.

Sayın Akşener’le ilgili FETÖ’cü denildi, bölücü denildi, yıkıcı denildi, siyasi ayağı araştırılsın, Yurtta Sulh Konseyi diyenler sorgulansın denildi, her şey söylendi Sayın Akşener için. Hayatının 41 yılını bu davaya vermiş Cemal Enginyurt’u Tarım Bakanı’nı eleştirdi diye, fındığa sahip çıktı diye attınız evden, Meral Akşener’i eve davet ettiniz. Olmuyor. Ben olsam etmezdim ama sayın genel başkanın takdiri. Ben yorumu ülkücülere, Türk milliyetçilerine bırakıyorum. Ben her zaman sayın genel başkanın doğru yaptığına inandım, bu inancımı da muhafaza ediyorum ama bu açıklamayı hakikaten doğru bulmadım.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here