Meral Akşener’den YSK’ya tepki.. Şimdi yeni içtihat mı getiriyorsun? Aklından bile geçirme

0

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İyi Parti’nin “güncel yurtiçi ve yurtdışı seçmen kütükleri listesinin bir örneği ile son 5 yerel ve genel seçim ile referanduma ait sandık bazındaki detaylı sonuçları” talebini reddetti.

YSK, “İYİ Parti’nin 08/12/2017 tarihi itibariyle kuruluşunu bildirdiği herhangi bir il veya ilçe teşkilatı bulunmadığı, dolayısıyla bir ilde teşkilatlanmak için o ilin ilçelerinde de kongre yapmadığı, bu suretle en az 41 ilde teşkilatlanmadığı anlaşıldığından, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de grubu bulunmadığından” seçmen kütüğü verilmesi talebini reddetti.

Karara tepki gösteren ve sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şunları söyledi: “Şimdi YSK açıklama yapmış seçime girebilmek için kongrelerin tamamlanmış olması lazımmış. Anadolu Partisi, Merkez Parti, Türkiye Partisi 1. olağan kongrelerini bizim yaptığımız gibi yaptı mı ki seçime girme hakkı kazandı. Şimdi yeni içtihat mı getiriyorsun? Aklından bile geçirme!

Madem taşeron işçileri kadroya alacaksınız, insanları adam gibi kadroya alın. Getirin meclisten çıkarın tüm partiler evet desin, işçiler kadroya alınsın. Ama yok meğer kadro için mülakat yapılacakmış. Peki Ak Parti’den gelen listelere göre alınıp alınmayacağını nereden bileceğiz?

Dün soruları çaldırdınız, adamlarınızı doldurdunuz, utanmadan sıkılmadan sınava girmeyen çocuklarınızı valilerin, rektörlerin, belediye başkanlarının özel kalemlerinde 1-2 ay çalıştırıp devletin en ballı kademelerinde işe koydunuz. Şimdi gözünüzü taşeron işçilere mi diktiniz?

Senelerce İnönü’yü tekfir ettin, Menderes’i anlattın, ne oldu şimdi? Meğerse sen İnönü’den daha ağır yetkilerle bir başkan olmak istiyormuşsun? Türkiye’yi 70 sene evveline döndürmek için elinden geleni yapıyorsun. Bu ne hırsmış be kardeşim, bu ne hırsmış!

Bu millete azıcık güven be kardeşim. Bu millet seni defalarca bir yerlere getirdi. Hani sana ‘muhtar bile olamaz’ diyorlardı, millet sana güç verdi cumhurbaşkanı oldun, yetmedi şimdi tek adam olmak istiyorsun. Ama bu millet sana şimdi hayır diyor, hepimiz sana hayır diyoruz.

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here