Merkez sağdaki siyasilerle bir araya geldi..

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen günlerde Ankara’da bir otelin salonunda aralarında AK Parti’nin kurucu üyesi eski Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak, Süleyman Demirel ile Tansu Çiller döneminde DYP’de uzun süre siyaset yapmış olan eski bakanlardan Esat Kıratlıoğlu’nun da bulunduğu merkez sağ siyasetçilerle bir araya geldi. CHP yönetiminden isimlerin de bulunduğu toplantıda, merkez sağ partilerde görev yapmış isimler, güncel siyasi gelişmeleri değerlendirdiler.  

Kılıçdaroğlu, “18. Yüzyıl dünya görüşleri ile günümüz sorunlarına çözüm aramak doğru bir yaklaşım değildir. Benim açımdan bakıldığında, sağ sol ayrımı kalmamıştır. Vatanın bütünlüğü ile sorunu olmayan, demokrasiden yana olan herkesle bir araya gelebiliriz.” diyerek katılımcıların tespitlerini dikkatle dinledi.

Kırıkkale 20 ve 21. Dönem milletvekili Kemal Albayrak’ın toplantıda yaptığı konuşmada, AKP’ye ağır eleştiriler yönelttiği kaydedildi. Albayrak, “Bu iktidar döneminde ızdırabı gördük, şimdi ızdıraptan nasıl kurtulunur arayışı içindeyiz. Mazlumların partisi olarak geldiler, rezidansların partisi oldular. Milletimizin ve devletimizin hayrı için bu böyle devam etmemelidir. Türkiye’de şu anda 106 tane siyasi parti var, bütün siyasi partileri davet edin ve kimseyi dışarda bırakmadan ittifak yapın. Kurtuluşumuzu bunda görüyorum.” dedi.

ESAT KIRATLIOĞLU: TECRÜBELERİMİ VE BİRİKİMİMİ SİZE SUNMAYA HAZIRIM

Toplantıya merkez sağın temsilcisi olarak katılan Süleyman Demirel ve Tansu Çiller’in eski kurmaylarından Esat Kıratlıoğlu ise yaklaşık 60 yıldır siyasetin içinde bulunduğunu vurgulayarak “Başbakanlık ve Genel Başkanlık dışında siyasetin her kademesinde görev yaptım. Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı ortamdan kurtulması için tecrübemi ve sosyal çevre birikimimi sizlere sunmaya hazırım. Ancak böyle bir ortamda geçmiş dönem tartışmalarını bugüne taşımak doğru değildir.” tespitinde bulundu.

Toplantıda eski Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı, emekli Pilot Korgeneral Dr. Erdoğan Karakuş ise 104 emekli amiralin açıklaması ile ilgili olarak Kılıçdaroğlu’nun görüşlerini desteklediklerini söyledi. Karakuş şöyle konuştu:

“İnsanların görüş açıklamasını baskı ile önlemeye çalışıyorlar. Bildiri denilen açıklamaya imza atan 104 amiralden 70’ini bizzat tanırım, bunların 22 tanesi Ergenekon ve Balyoz’dan hapis yatan, mahkemelerde uğraşan arkadaşlarımızdır. Bunların devletimiz, milletimiz ve demokrasimiz aleyhine bir işin içinde olacağını düşünmemiz mümkün değildir. Emekli Subaylar Derneği’nin bu açıklamayı kınadığını söylediler, ancak kınama söz konusu değil, kınadılar diye algı oluşturmaya çalışıyorlar. Sizin bu konudaki duruşunuzu, açıklamalarınızı takdir ediyor ve destekliyoruz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here