Meteoroloji uyardı; hava sıcaklıkları Salı gününden itibaren hissedilir derecede azalacak

0

Meteoroloji Salı gününden itibaren sıcaklıkların hissedilir derecede azalacağını açıkladı. Kuzey ve doğu kesimlerde yoğun kar yağışları bekleniyor. Oluşması muhtemel riskler arasında ise ulaşımda aksamalar, buzlanma, don olayı ve çatı uçması sıralandı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün hava parçalı ve çok bulutlu, zamanla Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Salı günü ise çok bulutlu, ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Doğu kesimler ile zamanla kuzey ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra batı bölgelerde kuzey yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Hafta ortasından itibaren ülkemiz genelinde soğuk havanın, kuzey ve doğu kesimlerde ise yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlarının devam edeceği tahmin ediliyor. Soğuk havayla birlikte özellikle kuzey ve doğu kesimlerde beklenen yoğun kar yağışları ile kuzey iç ve batı kesimlerde etkili olması beklenen fırtınanın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik tahmin ve uyarıların takip edilmesi istendi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here