MHP’ye göre Türk siyasetinde mafya değil CHP krizi var..

0

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya sahip çıktı. Türk siyasetinde mafya değil CHP krizi olduğunu iddia eden Yalçın, şunları söyledi:

“CHP; Kemal Kılıçdaroğlu ve avenesinin ellerinde siyasetin mafyası, demokrasinin altını oyan yeraltı dünyası hâline gelmiştir. CHP; mevcut yönetimin sultası altında her türlü bölücü akımın yuvası, terörist yapılanma ve örgütlerin destekçisi, hamisi fonksiyonunu üstlenmiştir. Türk demokrasisini inkıtalara uğratan bütün darbelerin perdesi kaldırıldığında, CHP ve onun temsil ettiği dikta zihniyetinden mülhem muzır fikirler bütün çıplaklığıyla görünmektedir.

CHP; ehliyetsiz, beceriksiz ve maceraperest bir yönetim takımının elinde, demokrasi dışı arayışların karanlık dehlizlerine sürüklenmiştir. CHP’nin başının adaletten, haktan ve hukuktan bahsetmesi; yalancı peygamberlerin felah iddiaları kadar uçuktur. CHP sözcülerinin iddia ettiği gibi Türkiye’de bir devlet krizi kesinlikle yoktur ama CHP’de Kılıçdaroğlu sorunu, Türk siyasetinde de CHP krizi vardır. CHP’nin başı, iyi veya kötü demeden hükümetin her icraatını eleştirmekte; haklı mı haksız mı olduğuna bakmadan, MHP’nin siyasi konum ve tutumunu peşinen reddetmektedir.

Görünen o ki CHP’yi sevke idare edenler, bir siyasi ortaklık vazeden Cumhur İttifakı gerçeğine rağmen, MHP’nin bu kapsamdaki hamle ve çıkışlarını kabullenmekte zorlanmaktadır. CHP; Türkiye’nin savunması için alınan veya üretilen silahların kullanılamaması ihtimalinden keyif alan, küresel salgının yaygınlaşması karşısında devletçe verilen mücadelenin zorluklarından politik kar üretmeyi hesap eden bir kafa yapısıyla yönetilmektedir. CHP, uluslararası aktörlerin Türkiye’ye dönük tezgâhlarına sevinmekte, iktidara konmak uğruna onlarla el ve kader birliği etmekten zevk duymaktadır. CHP’nin başı; dün söylediğini bugün yalanlamakta, dün yediğini bugün unutmaktadır.

İki yıl önceki yerel seçimler sürecinde hem yazılı basına hem de televizyonlara zillet ittifakının yaptığı alternatif Anayasa çalışmasından övünerek söz eden Kılıçdaroğlu, bugün halkın gözlerinin içine aka baka bunu inkâr etmektedir. Çünkü mızrak çuvala sığmamış, takke düşüp kel görünmüştür. Çünkü yerel seçimlerde CHP’nin öncülüğünde İP, SP ve HDP temsilcilerinin de katılımıyla çok kültürlülüğü ve iki dilli toplumsal yapıyı öngören bir Anayasa taslağı hazırlandığı, artık bütün herkesin malumu olmuştur. Çünkü CHP ve yancılarının oy artırmak uğruna Türkiye’nin bütünlüğünü hedef alan bu bölücü ihanet hamlesi gün yüzüne çıkmış ve zilletçilerin demokrat maskesi düşmüştür. Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP sözcülerinin, MHP’nin asla vazgeçmeyeceği değerleri ve Alaattin Çakıcı üzerinden ‘devlet krizi’ iddiasında bulunup bir bardak suda fırtına koparmasının arkasında da suçüstü olayını örtbas etme çabası yatmaktadır.”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: Medet umduğunuz piyonlar sizi iktidarda tutamaz

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye seslenerek “Medet umduğunuz piyonlar sizi iktidarda tutamaz.” diyen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise şöyle konuştu:

“Siyaset kirleniyor. Devleti çürütenlerin şimdi siyaseti çürütme konusunda yarışa girdiklerini üzülerek görüyorum. Sayın Devlet Bahçeli’nin savunduğu aşağılık mektubun sahibinin yıllar önce Sayın Devlet Bahçeli hakkında söylediklerini benim burada tekrarlamaya benim terbiyem kaldırmaz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Merhum Alparslan Türkeş’in güzel sözü ile başlamak istiyorum: ‘Ülkücüden mafya, mafyadan ülkücü olmaz.’ Herkesin altına imza atacağı bir söz. Sayın Bahçeli dün zehir zemberek açıklamada bulunmuş. Mafya suç örgütü liderinin bir siyasi parti genel başkanına yönelik aşağılık hakaretini sahiplenmek tam da müfteriliktir. Bahçeli, asıl seviyesiz arıyorsa, çete liderine ‘dava arkadaşım’ demek seviyesizliktir, çukur siyasetidir.

Ülkenin ana muhalefet liderine ölüm tehdidi yapıyor, ‘bu benim dava arkadaşım’ diyerek savcılara bir ayar mı vermeye çalışıyor? Böyle bir ölüm tehdidine ‘dava arkadaşım’ demek rezilliktir. Ülkücü kimliği ile tanınan siyasi parti genel başkanına yani kendisine geçmişte onca hakarette bulunan çete liderine ‘ülke ve millet sevdalısı bir ülkücü’ olarak tanımlamak rezilliktir. Sayın Bahçeli de Genel Kurul’da iken yüzüne baka baka ‘bu mektubu tasvip edeceklerine ihtimal vermiyorum’ dediğimde ‘tasvip ediyorum’ dememiştir. Bu mektup, Cumhur İttifakı’nın küçük ortağına yaslanılarak yazılmış mektup. Bu mektupta onlardan bahsedilmese, ‘biz niye susuyorsunuz’ demeyiz. Ama Kemal Kılıçdaroğlu’na çok ağır hakaret ve ölüm tehdidi içeren mektupta, Sayın Erdoğan ve Bahçeli’ye methiyeler diziliyor ise onların konuşmak gibi mecburiyeti vardır. Nitekim Sayın Bahçeli konuşmuştur. Şimdi büyük ortağının suskunluğunun bozmasının 83 milyonun beklediğini kendisine hatırlatmak gereklidir.

Devlet herkesin can ve mal güvenliğinden sorumludur. Erdoğan’a küçücük bir cümle kullanıldığında kapıya dayanan devlet, şimdi nerededir? Türkiye Cumhuriyeti devleti üç maymun modunda kalamaz. Bu aynı zamanda sadece CHP seçmenini değil, 83 milyona yapılan bir saygısızlıktır. Cumhur İttifakı’nın muhaliflerinin üzerine mafyayı salması, herkesin endişe duyması gereken bir haldir. Muhaliflerin üzerine mafyayı salma cüreti gösteren bir iktidardan bahsediyoruz.

Birinci Genel Başkanı’na idam fermanı çıkarılan, son Genel Başkanımıza kurşun sıkılan bir partinin neferleri olarak herkes bilsin ki Türkiye’yi ve aziz milletimizi sahiplenmeye devam edeceğiz. Bunlar bize vız gelir tırıs gider. Cumhur İttifakı CHP ile uğraşacaksa siyaset zemini burasıdır. Ellerinden geleni artlarına koymasınlar. Bunu çete liderleri üzerinden CHP’ye hakaret ve tehdit saldırısına dönüştürmek bunu alkışlamak siyaset adamlığı ile bağdaşmaz. Sayın Bahçeli’nin geçmişte söylediği güzel bir tekerleme var, ‘iki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, medet umduğunuz piyonlar sizi iktidarda tutamaz.

Abdullah Öcalan mektubundan medet uman Cumhur İttifakı, Öcalan’ın kardeşini TRT’ye çıkarmıştı. Sayın Bahçeli, HDP seçmenine seslendi, ‘Öcalan’ın çağrısına niye uygulamıyorsunuz’ dedi. Abdullah Öcalan’dan dan medet uman bir siyasetçiden alacağımız ders olamaz. Selahattin Demirtaş’ı biz terörist olarak görmüyoruz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here