Milli Piyango’dan Türkiye Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon lira, SMA hastası çocuklar için kullanılsın!..

0

Sosyal medya üzerinden Milli Piyango’dan Türkiye Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon liranın SMA hastası çocuklar için kullanılması talebiyle kampanya başlatıldı. “Milli piyango bir kez de SMA’lı yavrularımıza vursun” etiketiyle yapılan paylaşımlara, siyasetçilerden sanatçılara, belediye başkanlarından baro başkanlarına kadar binlerce vatandaş destek verdi.

Milli Piyango’nun bu yılki yılbaşı ikramiyesini kazanan numaralardan 4’ünden 3’ünün satılmaması üzerinde 75 milyon TL, Varlık Fonu’na aktarıldı. HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun attığı tweet sonrası sosyal medya üzerinden 75 milyon TL’nin SMA hastası çocukların tedavileri için kullanılması için çağrı yapıldı.

Gergerlioğlu, “Milli piyangodan varlık fonuna aktarılan 75 milyon sma hastalarına harcansın. Bu bebekler, çocuklar ölüyor!!! @ailevecalisma” dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “SMA hastası çocuklarımızı ve ailelerini yıllardır oyalıyorsunuz, oysa sosyal devlet sorun çözen devlettir. Kaynak hazır! Gelin o parayı çocuklarımızın sağlığı için kullanalım. Milli Piyango’dan Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon TL SMA hastası çocuklarımız için kullanılsın!”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “Milli Piyango’dan Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon TL SMA hastası çocuklar için kullanılsın!”

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: “Milli Piyango’dan Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon TL tedavi bekleyen SMA hastası çocuklar için kullanılsın, çocuklara yaşam umudu olsun!”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here