Milli Takımda 4 futbolcu aday kadrodan çıkarıldı!..

0

Türkiye’nin İzlanda’ya 3-0 mağlup olmasının ardından gözler Finlandiya ile yapılacak karşılaşmaya çevrildi. 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde 9 Ekim’de deplasmanda Finlandiya ile karşılaşacak A Milli Takımında, Arda Turan, Burak Yılmaz, Nuri Şahin sakatlıkları sebebiyle, Caner Erkin ise Finlandiya maçında sarı kart cezalısı olmasından dolayı aday kadrodan çıkarıldı.

A Milli Takım Sağlık Ekibi, İzlanda maçının ilk 45 dakikalık bölümünün ardından oyundan çıkan Nuri Şahin’in belinde zorlanma sonucu ağrı oluştuğunu, karşılaşma sonrasında ise Arda Turan’ın sol ayak 5. tarak kemiğinde, Burak Yılmaz’ın da her iki kasığında ağrı ortaya çıktığını, takımın bu sabah basına kapalı yaptığı çalışmada Volkan Şen’in ise bel bölgesinde kas ağrısı oluştuğunu açıkladı.

A Milli Takım Teknik Heyeti, Dünya Kupası finallerine katılma şansının dün oynanan maçın ardından yitirilmiş olması nedeniyle Nuri Şahin, Arda Turan ve Burak Yılmaz’ın riske edilmeyip tetkik ve tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla Finlandiya seyahatine katılmamalarını uygun buldu.

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu, Volkan Şen’in aday kadrodan çıkartılmasıyla ilgili isminin sehven yazıldığını açıkladı. Futbolcu A Milli Takım ile birlikte Finlandiya’ya seyahat edecek. Sakatlığının tedaviye vereceği yanıta göre kendisine özel antrenman programı düzenlenecek.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here