Mor odada bu akşam: Psk. Dr. Ziya Doğan

0

Ocak Medya’nın mor odadaki programına devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi ilk programı Hasan Mesut’la „istihbarat bilimleri“ üzerine yapmıştık.

Bilimsel verilere dayanan aktarımlar ve anlatılanlar Kimi dinleyiciler için sıkıcı gelse de konumun kitabi anlatılması ve sunulması açısından çok önemliydi.

İkinci programda yazarımız Serkan Yıldız’ la yaptık. Hasan Mesut’un anlattığı teorik bilgiler üzerine pratik alan çalışmasını ele aldık. Serkan Yıldız bizlere TSK Çalıştığı zamanlardan edindiği tecrübeleri aktardı, ayrıca Özel Kuvvetler’in çalışmaları, operasyonları ve Özel Kuvvetler’e alınacak TSK mensubu askerlerin seçimi ve onlara verilen zorlu eğitimleri konularında bilgi verdi.

Bu akşamki mor odamızın konuğu Psk. Dr. Ziya Doğan.

Psk. Dr. Ziya Doğan

Ziya hocam da gazetemiz yazarlarımdan. Duygu dünyamıza katkı sağlayan edebi yazılarıyla bizlere çok farklı pencereler açıyor.

Ziya Doğan Hoca kim?

İlk ve orta eğitimimi Kağızman YİBO’da, liseyi Kocaeli’de okudu.

Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 3. Sınıfta terk edip İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünü devam etti.

Yüksek Lisans ve Doktoramı Moskova Devlet Üniversitesi’nde tamamladı. 10 yıl bu üniversitede akademisyen olarak çalıştı. Ardından Kazakistan KIMEP ve Kocaeli Üniversitesi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak çalıştı.

Eğitime yönelik yüzlerce seminer ve konferanslar verdi.

Türkiye’de “Güvenli Okul Projesi’nin genel koordinatörlüğünü yaptı. Bu çerçevede 47 şehrimizde öğretmenlere ve emniyet mensuplarına eğitimler verdi.

5 yıldır psikologluk mesleğini bir kenara bırakarak sektörde ‘Dış Ticaret Müdürü’ olarak çalışıyor.

Dr. Ziya Hoca ile mor odamızın konusu:

‘İnsanları tanıma, temsil sistemleri ve metaprogramlar

‘Gençlik/ergenlik ve sorunlar’

Belki de Ziya hocamızla mor oda programını birkaç hafta art arda devam ettirebiliriz çünkü psikoloji çok önemli, hele bugünlerde.

Bu akşam Ziya hocamızla genel manada psikolojiyi konuştuktan sonra sizlerden gelen sorulara da zaman ayıracağız.

21.30 da Twitter’da Ocak Medya mor odasında olacağız.

Bekleriz efendim

Sevgi ve Bilgiyle kalın

Önceki İçerikAhanda LGBT terör örgütünü ifşa ediyorum!
Sonraki İçerikİşin şakası yok; 10 büyükelçi gidecek, 10 büyükelçi gelecek.. Onları başkaları da izleyebilir…
Sinan Eskicioğlu kimdir? 1974 İzmir’de dünyaya geldi. Agah Efendi İlkokulu’nda eğitim hayatına başladı. İzmir İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra ÖSYM sınavlarında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. Kelam dalında ‘Allah’ın iradesi ve Nedensellik Problemi’ isimli bitirme teziyle, gecikmeli olarak 2000 yılında üniversiteden mezun oldu. 28 Şubat sürecinin etkisiyle İlahiyat fakültesi mezunlarının öğretmen yapılmaması yüzünden 2002 yılına kadar ticaretle ilgilendi. 2002 yılında D.E.Ü. İlahiyat Fakültesi’nde Din Felsefesi dalında yüksek lisansa başladı. Aynı yıl yüksek lisans programını yarıda bırakıp Almanya’ya gitti. Almanya’da Diyanet’e bağlı çeşitli camilerde eğitmenlik ve öğretmenlik yaptı. Duisburg-Essen Üniversitesi Sosyal işler ve yöneticilik bölümünde eğitim aldı. 2007-2011 yılları arasında IGMG (Avrupa Milli Görüş)’de Düsseldorf Bölgesi Eğitim Merkezi müdürlüğü ve bölge eğitmeni olarak çalıştı. 2011-2013 yılları arasında Osnabrück Üniversitesi Protestan Mezhebi bölümünde eğitimine devam etti. 2016 yılından itibaren Ocak Medya gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. 2020 yılında gazetenin genel yayın yönetmenliğini üstlenen yazar Almanca, İngilizce bilmektedir. şimdiye kadar yayınlanmış olan yedi kitabı vardır. Yok Edin İnsanın İnsana Kulluğunu- Kişiselleştirilmiş İslam, Zeytin Ağacı (Roman), Katar istanbul, Müslüman Kardeşlerden Ak Parti’ye İslamcılık., Tarihteki Dindar Zalimler. İbn Sina, İbn Haldun

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here