Müfid Yüksel: FETÖ diye yanlış insanlar da hapse atılıyor..

0
Müfid Yüksel

Müfid Yüksel sosyolog. İnsan hakları konularına duyarlı ve mağdur edilenlerle de yakından ilgili. KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın konuğu oldu ve FETÖ ile mücadele süreci içerisinde kendisinin yakından bildiği mağduriyetleri anlattı.

“FETÖ ila alakası olmayanlar mağdur ediliyor”

Müfid Yüksel, yargının siyasetin bir sopası olarak kullanılmaması gerektiğinin altını çizdi ve FETÖ’cü diye insanların mağdur edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Yüksel, “Yargının ideolojik, siyasal sopa olarak kullanılmasının önüne geçilmelidir. FETÖ grubuyla alakası olmadığı halde mağdur olanlar var. Bunların durumlarının düzeltilmesi ve hukukun üstünlüğünün korunması gerektiği konusunda ilgilileri ciddi olarak uyarıyoruz” dedi.

Mehmet Ali Tekin neden cezaevinde

Yeni Şafak yazarı Müfid Yüksel yakından tanıdığı Mehmet Ali Tekin’le ilgili şunları anlattı:

“Bir kader olarak, hiçbir cinayet işlemişliği yok, yaralaması yok, silahlı bir eylemi yok, ama hapse atılıyor. Benim rahmetli ağabeyim Metin Yüksel ile arkadaşlığı var. Kendisini yakından tanıyorum. Ömrünün büyük bölümünü hapiste geçirdi bu adam. Selam Tevhid davasında Selam gazetesinin bir ara sahibi gözükmesinden dolayı bu yapıldı. O dönemde birçok kimse İran devriminin etkisi ile mezhep değiştirip Şii olurken Mehmet Ali Tekin mezhep değiştirmedi; Sünni-Hanefi kalmaya devam etti. Buna rağmen sanki onların lideriymiş gibi gösterildi.

“Mehmet Ali Tekin’in dedeleri Yemen’de savaştı. Hatta dedesinin yazdığı Yemen destanını Latin harflerine ben çevirdim Osmanlıca’dan. Türkiye’de hiçbir azılı katil, hiçbir cani bu kadar hapiste yatırılmadı.”

https://www.youtube.com/watch?v=YUocN_vubl8&edit=vd

Reklam

 

https://www.youtube.com/watch?v=YUocN_vubl8&edit=vd

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here