Muharrem İnce vatandaşlara “Parti kurayım mı?” diye sordu..

0

“Memleket Hareketi” başlatan Muharrem İnce’nin Doğu illerindeki gezisi devam ediyor. Şırnak’a giderken bir köyde duran İnce, halkın şikayetlerini dinledi. Vatandaşlara “Parti kurayım mı?” diye soran İnce, “Parti kurun, vallahi destekçiniziz.” şeklinde karşılık aldı.

Van, Hakkari ve Şırnak’ı ziyaret eden Muharrem İnce, koronavirüs salgını sebebiyle kimseyle tokalaşmadı. Halkı ve esnafı uzaktan selamlayan İnce, parti kurmayla ilgili ise “Ben önce milleti dinliyorum. Önce milleti dinleyeceğim. Millet ne diyecek. Millet karar verecek ne yapacağımıza.” diye konuştu.

Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş’ın kahvaltı isteğine cevap veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarıyla ilgili ise “Bizim 83 milyona soframız açıktır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da açıktır, Sayın Kılıçdaroğlu’na da açıktır, Sayın Akşener’e de açıktır, Sayın Demirtaş’a da açıktır. Sadece 1- 2 saat önceden haber verirlerse mahcup olmayalım, soframız küçük olmasın, bereketli olsun. Bütün herkese kapımız açıktır, soframız da açıktır, gönlümüz de açıktır, yüreğimiz de açıktır.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here