Nobel ödüllü Gorbachev: Amerika ile Rusya dünyamızı kıyamete sürüklüyor.. savaş hazırlıkları var..

0

Sovyetler Birliği’nin eski lideri Mikhail Gorbachev’in “Her şey dünyamızın bir savaşa hazırlandığını gösteriyor” dediğini işittiğimizde hemen kulak kabarttık.

Time dergisine bir makale yazmış bunu duyurmak için Gorbachev…

İlginç bir makale; isteyen şu linkten ulaşabilir…

1990 Nobel Barış Ödülü sahibi, 85 yaşındaki eski lider şunları yazmış:

“Çok sayıda asker, tank ve zırhlı araç Avrupa’ya getiriliyor; NATO ve Rusya orduları ve silâhları, eskiden uzaktan birbirine bakarken, şimdilerde hemen ateş edecekmişcesine birbirine yakın konuşlanıyor. Politikacılar ve askeri liderlerin ağızlarından düşmanca sözler dökülüyor ve savunma doktrinleri de tehlikeli olmaya başladı. Yorumcular, TV şahsiyetleri de düşmanlık korosuna katılıyor. Dünya sanki savaşa hazırlanıyor gibi.”

 

Şu yakınlarda Doğu Avrupa’ya Soğuk Savaş’tan bu yana en kalabalık askeri yığınak yapıldı.

Trump’ın ABD’nin geleneksel politikasından ayrılarak ülkesinin nükleer silâhlarını yenileme ve sayılarını artırma iştahında olduğu biliniyor. “Silâh yarışı olacaksa olsun” demişti bir TV mülakatında Trump…

İlk işittiğimizde kulak ardı ettiğimiz bir şey de önem kazandı: Perşembe günü, bir grup bilim adamı, ‘Kıyamet Saati’ adını verdikleri bir saati gece yarısından 2 dakika 30 saniye önceye yaklaştırdılar.

Demek ki, onlar da, böyle bir ihtimali varit görüyorlar.

 

 

Rusya’yı içeriden tanıyan eski yöneticisi Gorbachev şunu da yazıyor: “Devletlerin bütçeleri vatandaşlarının temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekerken.. askeri harcamalar artıyor.. kitle imha silâhları kadar kahredici gücü bulunan modern silâhlara, bir kıtanın yarısını bir salvosuyla yok edecek denizaltılara ve stratejik istikrarı berhava edecek savunma sistemlerine para bulmakta zorlanılmıyor.”

Gorbachev’in tavsiyesi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ‘nükleer savaş kabul edilemez ve asla başlatılmamalıdır’ diyen bir karar alması ve bu karar için inisiyatifin Trump ile Putin’den gelmesi…

Kıyamet senaryosu…

Tüylerimiz diken diken oldu.

Kaynak: NBCNews

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here