Osman Öcalan TRT’ye değil TRT Kurdi’ye çıkmış..

0

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT’ye değil TRT Kurdi’ye çıktığını açıkladı.

Meclis Genel Kurulu’nda Osman Öcalan tartışması yaşandı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Resmî Gazete’de TRT Genel Müdürlüğüne ve yönetim kurulu başkan ve üyeliklerine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamalar yayınlandı. Görev süresi sona eren İbrahim Eren’in yerine Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı Genel Müdür olarak atandı. TRT Yönetim Kurulu Başkanı ise Prof. Dr. Ahmet Albayrak oldu. Düne kadar vatan haini Öcalan’a karşı ve kalleşler sürüsü PKK’ya karşı methiyeler düzen Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan da sayenizde yönetim kurulu üyesi olarak atanmış. Anlaşılıyor ki önümüzdeki dönemde TRT, çözüm sürecinin borazanı hâline gelecek. Bu tehlikeli zihniyet, Osman Öcalan’a TRT’de yemek programı sundurursa hiç şaşırmayın.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise “Ne zaman ‘TRT’ dense ne zaman bir siyasi polemik olsa dönüp grubumuza karşı ‘Vay, Öcalan’ı çıkardınız! Osman Öcalan’ı çıkardınız.’ diye ithamda bulunmanızdan artık gına geldi, bu dilinize pelesenk oldu. Nedir bu mevzu? Hiç buna bakmadan, ayrıntısını incelemeden bu kadar ağır ithamı biz hak etmiyoruz. Bakınız, Osman Öcalan TRT’ye çıkmadı, TRT Kurdî’ye çıktı, bu bir.” deyince genel kurulda gülüşmeler yaşandı.

Bunun üzerine Turan, şöyle devam etti: “Hiç komik değil, bir yere geleceğim. Beyefendiler böyle bir konuya gülüyorlar ya söyleyeceğim. TRT Kurdîye çıktı ve konuşması Kürtçe verildi, Türkçe altyazı bile verilmedi ve o konuşmada. ‘TRT Kurdî’ deyince gülüyorlar ya gülsünler; biz ne yaptığımızı biliyoruz. TRT Kurdî, Kürtçe yayın yaparak Kürtçeden başka dil bilmeyen vatandaşlarımıza terör örgütünün nasıl bir melanet olduğunu anlatan bir kanal. Öcalan’ın konuşmasını elime aldım, şimdi çıkardım, siz de bakın lütfen. Ne demiş diye baştan aşağı bakıldığında, bu adam ısrarla bu örgütün Kürtlere zarar verdiğini söylüyor; yapmış olduğu konuşmada ısrarla Kandil’in meşruiyetini kaybettiğini söylüyor; ısrarla YPG’yi, PKK’yı lanetliyor. Adam özür diliyor âdeta, pişmanlık duyuyor âdeta. Siz şimdi, bu adamın konuşmasını hiç duymayacaksınız, görmeyeceksiniz bu adamın Kürt vatandaşların üzerindeki muhtemel etkisini değerlendirmeyeceksiniz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here