Peynirler Venezuela’dan..

1

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından kabul edilmesi sonrası bir anlaşmanın detayları ortaya çıktı. Samanı ve eti ithal eden Türkiye, Venezuela’dan sıfır gümrükle başta peynir olmak üzere tarım ve gıda ürünü ithal edecek.

“Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Menşeli Bazı Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar”, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre 500 ton taze peynir, 500 ton eritme peynir, 500 ton diğer peynir, bin ton pirinç, 2 bin ton yulaf, 400 ton yerfıstığı, bin ton rep veya kolza tohumları, 5 bin ton ayçiçeği tohumu, 2 bin ton hint yağı tohumu, 2 bin ton susam tohumu, 2 bin ton aspir, 200 ton yağlı tohum, 1500 ton çikolata ve kakao içeren diğer gıda müstahzarları ithal edilebilecek. Cumhurbaşkanı Kararı..

1 YORUM

  1. Fransadan hollandadan ithal ederken niye sesiniz çıkmıyor da bizim tüketimimizin belki 10bin de biri kadar bir ithalat izni ni bu alaycı tabırla yazıyorsunuz. Ayrıca kaç yıldır saman ithalatı da yapılmıyor. Hatta saman ve yonca ihraç ediyor. Yonca ihracatını ben haptım da ondan biliyorum. Hatta bir ab ülkesine ihraç ettim.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here