Piyasaya 35-40 milyar liralık bir doping..

0

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı’nın hafta sonu ile birleşerek tatilin 9 güne çıkması ve emeklilere verilen ikramiyelerle birlikte piyasaya 35-40 milyar liralık bir doping sağlanacağını söyledi.

Konfeksiyondan baklavacısına tüm sektörlerin Kurban Bayramı için hazır olduğunu anlatan Palandöken, vatandaşlardan, pandemi nedeniyle 2 yıldır ciddi bir mağduriyet yaşayan esnafa destek için bayram alışverişini onlardan yapmalarını isteyerek şunları söyledi:

“Kasap esnafımızdan tatlıcı esnafımıza, bıçak bileyicilerinden konfeksiyoncumuza, şoför esnafımıza kadar herkes 9 günlük tatil ile Kurban Bayramı hareketliliği için hazır. Pandemi etkisi nedeniyle bayram ve özel günlerde hep boynu bükük kalan esnafımız için bu bayram gerçekten bayram gibi geçmeli. Vatandaşlarımız, mahallemizin sesi ve ışığı olan esnafımız için dayanışma ile tüm alışverişlerini esnafımızdan yapmalı. Bununla birlikte tabii her zaman olduğu gibi merdivenaltı tatlı, şekerleme, giyim gibi konularda kalitesiz ve kayıtsız ürünlere de dikkat edilmeli. Tüm esnafımız bayram için hazırlıklarını yaptı ve vatandaşlarımızı bekliyor.” 

Bayram dönemi hareketliliğinin piyasalara 35-40 milyar liralık bir canlılık getirmesini beklediklerini vurgulayan Palandöken, şunları ifade etti:

“Kurban Bayramı’nda ülkemizde her yıl ortalama bir milyon büyükbaş, 3 milyon küçükbaş hayvan kesiliyor. Bayramın hareketliliği, 9 günlük olması sebebiyle konaklamadan yolculuğa, bayramlık kıyafet alışverişlerinden baklavaya, yüzlerce sektörün canlanmasını bekliyoruz. Emeklilere bin 100 TL bayram ikramiyesi gibi gelişmelerle birlikte bu bayram 35-40 milyar liralık bir dopingin piyasaları hareketlendireceğini tahmin ediyoruz. Bunun için vatandaşlarımıza da esnaftan alışveriş yapma çağrımızı yineliyoruz.” 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here