Putin, Erdoğan’a Vologda dondurması ısmarladı..

0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, MAKS-2019 Havacılık ve Uzay Fuarı’nda bir araya geldiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Rusya’nın Vologda kentinde üretilen dondurmadan ısmarladı.

Fuarda düzenlenen gösteriyi izleyip 5. nesil savaş uçağı Su-57’nin de aralarında bulunduğu çeşitli uçak ve helikopterleri inceleyen Putin ve Erdoğan, daha sonra fuar alanındaki dondurma standına gitti. Erdoğan için Vologda dondurmasını seçen Putin, kendisine de çikolatalı- vanilyalı dondurma aldı.

210 ruble tutan dondurmalar için satıcıya 5 bin ruble veren Putin’e Erdoğan’dan “Benimkini de ödeyecek misiniz?” sorusu geldi. “Ödeyeceğim, siz misafirsiniz” yanıtını veren Rus lider, para üstünün havacılık sektörünün geliştirilmesi için Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov’a verilmesi esprisini yaptı. Manturov da, gülüşmeler arasında “Cömertliğiniz için teşekkür ederim” karşılığını verdi.

Erdoğan, paketi açarak hemen Rus dondurmasının tadına baktı ve “güzel” olduğunu söyledi. Putin, tüm Türk heyetine dondurma ikram etmeyi de ihmal etmedi.

Putin: Ben vanilyalı ve çikolatalı alacağım.

Erdoğan: Benim parayı da veriyorsun değil mi?

Putin: Siz misafirsiniz, tabii ki vereceğim

Kaynak: Sputnik

Reklam

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here