Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve Akevler

4

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanımızdır. Bu ülkede yaşıyorsak ona saygılı olmak zorundayız. Devletimizi o temsil ediyor. 

Bunun dışında muhterem başkanımız daha öğrencilik yıllarında o zamanki partinin gençlik kolu başkanı olmuş, o tarihten beri başka hiçbir partiye meyletmemiştir. Seçimlerde ona haksızlıklar yapılmış ama o cephe değiştirmemiştir. 

Ayrı partiyi kurarken de mevcut olan bir parti varken kurmamış, kapanmış Millî Görüş partilerinin yollara döktüğü oyları toplamıştır. Millî Görüş Hareketi’ni sadece Necmettin Erbakan’ın malı kabul etmek yanlıştır. Nitekim vefatından sonra kendi partisindeki yöneticileri oğul Erbakan’a konuşma yasağı koymuşlardır. 

*

Recep Tayyip Erdoğan içtihadında hata yapmış olabilir ama onun samimi inanç sahibi olduğuna şehadet edebilirim.

Ben yazılarımda hep bana göre yanlış yaptıklarını eleştiriyorum. Ona karşı olduğum için değil, onun yanında olduğum için bunu yapıyorum. Son konuşmasında önerilerimden birini kısmen yerine getirmiştir. AK Parti teşkilatlarından ilk günkü yani eski kadro ile ilgilenilmesini istemiştir. Maalesef yine hata yapılmış, Akevler ve Adil Düzen kadrosu yeniden partiye davet edilmemiştir. 

“Adil Düzen’e gönül verenler” denilmesi gerekirken, “AK Parti’ye gönül verenler” şeklinde ifade edilmiştir. Bir parti nasıl gaye olabilir. Bir parti etrafında ancak çıkarları olanlar toplanır. Ayrıldık, kaybediyoruz. Anladık ki, sizlersiz bu işi başarılamaz, memleket sizler olmadan sömürülemez. Sizlere de pay verelim anlamı çıkar. 

*

Bunun böyle olmadığını adım gibi biliyorum ama söylenenler bunu ifade ediyor. 

Siz Ak Partilileri değil, önce ehli hakkı çağırmalısınız. 

Ey hakka inanan insanlar, hepinize kapımız açıktır diyeceksiniz. 

Önce Türk milletini çağıracaksınız. 

Partimize gelin demeyeceksiniz, partimiz ile işbirliği yapalım diyeceksiniz. 

Çatışmayı bırakalım da dayanışmaya ve yardımlaşmaya girelim demelisiniz. 

Bize karşı olabilirsiniz ama sizi dinler ve sözlerinizi değerlendiririz demelisiniz. 

*

Akevler hiçbir zaman AK Parti’ye karşı olmamıştır. 

Akevler erkekleri karar aldı; biz Ak Parti’ye verelim, hanımlar Saadet’e versinler. Kadınlar hayır dediler. Erkekler Saadet’e kadınlar AK Partiye oy verdiler.

İki kıymetli yöneticimizi harcadınız. 

Harun Özdemir’e oyun oynadınız,  partiye dava açtırdınız. 

Kazım Erten’i ilçe başkanlığından istifa ettirdiniz, sonra aday da yapmadınız. 

Akevler sizden bir şey istemez, istemiyor. Siz ise Akevleri kullanıyor ondan sonra da oyunu bozuyorsunuz. Biz hala size cephe almıyoruz. Bundan iyisi yok diyoruz. Belki biz desteğe devam edeceğiz ama siz kendinizi kurtaramayabilirsiniz. 

*

Muhterem Cumhurbaşkanım; 

Çok kritik bir noktada çok kritik günleri yaşıyorsunuz. 

Önce benimle görüşürseniz, size yapılan yanlışları anlatırım.  

Söyleyeceklerimi büyük ölçüde biliyor olabilirsiniz, ama yine de dinlemenizde memleket için faydalar görüyorum.

AK Parti’den ayrılanlar değil, Millî Görüş’ten, ANAP’tan ayrılmış olanlar da AK Parti’ye gelebilir; 1970’lerde CHP-MSP ile olduğu gibi birlik kurmalıyız. 

Sermaye sekarat-i mevt içinde sizleri ve ailenizi de alıp götürmesin. 

Dikene yumruk vurulmaz. 

Dikeni elle tutulan deher keser. 

Duacıyız… 

4 YORUMLAR

 1. Sayın Süleyman Bey 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra 2004 yılında aidatsız kredi kartından dolayı actıgım hesap yüzünden 17 yıllık memurluk hayatımdan kopartildim.Ohal komisyonunun yüzeysel incelemesinden dolayı göreve dönmem reddedildi.Komisyon 1.maddeden 3.maddeye kes kopyala ile geçmiş. 2.madde yok.İdari Mahkemeye basvurdum.Dilekçemde 6 yerde hakkimda adli ve idari soruşturma yoktur ibaresini buyük ve siyah puntalarla yazmama rağmen dava dilekçem okunmamış hakkınızda hapis cezası varmış kararı yazılmış Ben bu haksızlığı kime dile getireyim. Akevler bu haksızlıkları düzeltirmi.Olan güzel ülkeme oluyor. Bakalım istinaf dilekçemi okuyup halimi dinleyecekmi.Tabi 1 yıl daha geçecek bu haksizlikla.Dilerseniz baştan sona bütün süreçleri size ileteyim haksızsam haksızsın deyiniz.Dua ile

 2. Önce…
  Bugünkü köşe yazımın girizgah bölümü:
  “Önce, KURBAN BAYRAMI MÜBAREK ve nice hayırlara vesile olsun. / İki bayram yani Ramazan ile Kurban Bayramı arasındaki yetmiş günde yapılması gereken muhasebe ve planlamaları, alınması gereken kararları, her sene detaylarıyla yazdım; bu sene ve bu bayram vesilesiyle sadece bu kadarını hatırlatmış olayım… / Sonra sadede gelelim ve yarım kalan konumuza kaldığımız yerden devam edelim. / Konumuz neydi? “Refah Partisi’nden bambaşka bir AK Parti’ye…” / Öncesinde ne dedik? “Okumak, öğrenmek, çalışmak, üretmek ve ümit(lenmek)”. / Sonra ne dedik? / “TEŞHİS… TEDAVİ… ADİL DÜZEN… ADİL EKONOMİK DÜZEN… / ADİL DÜNYA DÜZENİ, ADİL DÜZEN İNSANLIK ANAYASASI” dedik…”
  Bu kadar!
  *
  Daha ötesi…
  İSLAM/BARIŞ DÜZENİ…
  Ve’s-SELAM/BARIŞ…

 3. MUHTEREM SÜLEYMAN BEY YANLIŞTA ISRAR ETMEK DE FELAKETİ BERABERİNDE GETİRMEZ Mİ. SÜREKL,İ ELEŞTİRDİĞİNİZ VE TENKİTLERİNİZE CEVAP ALAMADIĞINIZ HALDE AK PARTİYE DESTEK OLMANIZ ANLAŞILIR BİR DURUM DEĞİL.SAYGILARIMLA.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here