Riekerink: Takım olup kazandık

0

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, 1-0 kazanılan Konyaspor maçı sonrası futbolculara teşekkür ederken şöyle konuştu:

“Organize ve iyi bir takıma karşı oynayacağımızı biliyorduk, bugün de böyle bir takım bulduk karşımızda. İlk yarıda eksik noktalarımız vardı. Defans arkalarına koşuları istediğimiz gibi yapamadık. Oyunun yönünü de değiştirmekte de zorlandık. Devre arasında yaptığımız konuşmalar ikinci yarıda sahaya yansıdı…”

“Garry Rodrigues bizim için önemli oyuncu. İyi bir transfer olduğunu düşünüyorum. Son antrenmanını 29 Aralık’ta yapmıştı. Bizimle de iki kez çalışma fırsatı buldu. Bugün o nedenle ilk 11’de başlayamadı. Oyuna girince bildiğimiz Rodrigues’i seyrettik. Kapasitesi yüksek,adam, eksilten bir oyuncu. İkinci yarıda da bunları gösterdi…”

“Transfer döneminin sonuna kadar söylentiler olacaktır. Bugün sakat ve cezalı oyuncularımız vardı. Ama kim oynarsa oynasın takım performansı gösterdik. Nando kırık parmağıyla sahadaydı. Takımın mücadele ve mantalitesini buradan anlayabilirsiniz. Bireyselleştirmek istemiyorum ama takım olarak en iyi şekilde mücadele ettik…”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here