Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın: Darbenin siyasi ayağı için bilgi ve belge arıyorsanız aynaya bakın

0

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, partisinin Konya teşkilatının İl Divan Toplantısı’nda konuştu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in Saadet Partisi’ne yönelik eleştirilerine cevap veren Aydın, şunları söyledi:

“Darbenin siyasi ayağı için bilgi ve belge arıyorsanız çok uzaklara gitmeyin, aynaya bakın, etrafınıza göz gezdirin, başkalarının geçmişini arayıp taradığınızın yüzde biri kadar, kendi geçmişinize bir dökün, bakın. Göreceksiniz ki aradığınız bilgi de, belge de, arşiv de hemen yanı başınızda. Sayın Temel Karamollaoğlu, iktidarın siyasi ahlâk dersi vermeye kalkacağı ve sorumlu devlet adamı nasıl olunur gibi öğütler verebileceği adres değildir. Zaten siyasi ahlaktan bahsedecek en son parti de AK Parti’dir.

İftira atmanın, yalan söylemenin, hakaret etmenin, insanları ötekileştirip herkese bir yafta takarak siyasal söylem üretmenin odağı haline gelen AK Parti’den ahlâk ve siyasi sorumluluk öğrenecek değiliz. Devletin tüm ayarlarını bozdunuz, yargıyı, emniyeti ve diğer tüm kurumları siyasi pazarlıklara kurban ettiniz, cemaatleri, tarikatları tekelinize aldınız, gariban memuru, işçiyi, ev hanımını sudan bahanelerle tutukladınız, işinden ettiniz, binlerce insanı mağdur ettiniz. Fakat sizden olanları koruyup kolladınız, yetmedi, ödüllendirip en kritik makamlara atadınız.

Genel başkanımız milletin vicdanına seslenip bu konuları gündeme getirince hop oturup hop kalkıyorsunuz! İktidar, darbenin siyasi ayağı araştırılsın tekliflerine; ‘elinizde bilgi ve belge varsa paylaşın gibi komik ve bir o kadar da tuhaf cevap veriyor. Milletimiz neler yaşandığını, kimin basiretsiz olduğunu, neler istenip de nelerin verildiğini, kimlerin kimlerle beraber yol yürüdüğünü, kimlerin hangi yağmurlarda beraber ıslandığını gayet iyi biliyor.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here