Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: Bir tek kendisini vatansever addedenlere kargalar bile güler

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni dönemin ilk Genel İdare Kurulu Toplantısı’nda konuştu. “Bir saadet dünyasından bahsedeceksek orada ne zalim ne de mazlum olmamalıdır.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Bugünün şartları ile hakkımızı aramaya kalkarsak büyük devletler sürekli galip çıkar. Bizim kendi hak anlayışımızı oluşturmamız lazım. Bu dönem iktidara hazırlık dönemi olacaktır. Adaleti kamil manada tesis etmeden bu ülkede hiçbir şey yapamayız. Adalet lafla gelmez, icraatla gelir.

Bir anneyi, oğlu için hak aradığı için hapse atarsan adalet olmaz. Bir üniversiteyi kendi çizginde değil diye kapatmaya kalkarsan orada adalet olmaz. Kendisi ile aynı zihniyette olmayanları hain ilan edip bir tek kendisini vatansever addedenlere kargalar bile güler.

Göbeği dışarıya bağlı olanlar milli bir eğitim inşa edemezler. Milli eğitimi bir tek biz inşa edebiliriz. Kamu malına sahip çıkmak güzel ahlakın bir göstergesidir.”

İsrail’in menfaatleri uğruna tüm dünyanın gözü önünde Filistinlilere yıllardır zulmettiği söyleyen Karamollaoğlu, “Mazlumların haklarını arayamadığı, elde ettikleri hakları sonuna kadar kullanamadığı bir yerde adaletten söz edilemez.” diye konuştu.

Karamollaoğlu, ABD, Rusya ve Çin gibi küresel güçler tarafından “İsrail’in zulmüne ses çıkarılmadığını” kaydederek, dünyada barış, huzur ve adaletin sağlanması bakımından İsrail’in haksız eylemlerinin durdurulması gerektiğini vurguladı.

Erken seçim konusunda ise Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Şu anda içinde bulunduğumuz şartlara geldiğimiz zaman da şunu görelim; öyle geliyor ki bana bu Genel İrade Kurulu döneminde Türkiye büyük ihtimalle seçime gidecek. Elbette iktidar bunu sonuna kadar da götürebilir. Yarın da seçim yapabilir. Ama şartlar sanki iki sene civarında seçimin olabileceği kanaatini biz de doğuruyor. Onun için de çalışmalarımızı hızlandırmaya, ülkenin problemlerinin tamamını göz önüne alarak nasıl çözeceğimiz konusunda hedeflerimizi belirmeye sonra da bu hedeflerin gerçekleşebilmesi için çalışma metotlarımızı tespit etmeye mecburuz.

Bugün Türkiye’de işsizlik almış başını gitmiş, 4 buçuk-5 milyona dayanmış. Genç işsizlik yüzde yirmi beş, her dört insandan biri genç. Biz hala üniversite açıyoruz. Üniversite mezunu işsizlik öbürlerinden daha fazla. Kabiliyetli, kalifiye insan yetiştiremiyoruz. Eğitim sistemimiz darmadağın olmuş. Adalet, sağlık müesseseleri öyle bir hale gelmiş ki birilerinin kazanç kapısı. Ya hu sağlık kazanç kapısı olmaz ya. Zaten problem oradan başlıyor. Ne zaman ki biz şifahaneleri hastane yapmışız, iş bitmiş. Eskiden şifahaneymiş. İnsanlar tedavi edilmek için giderlermiş bugün hastane dediğimiz yerlere. Şimdi o hastalıktan para kazanmak isteyenlerin cebine biraz daha para koymak için gidiyorlar. Farkında değiller ayrı konu. Darmadağın olmuş sistemimiz.”

Reklam

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here