Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Davutoğlu’nu ziyaret etti..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Türkiye’nin Geleceği İçin Lider Ziyaretleri” kapsamında yeni parti kurma çalışmaları yürüten eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. Sonrasında ise basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladılar.

Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulmak için iki önemli şeye ihtiyaç olduğunu belirten Davutoğlu, bunların düşünce özgürlüğü ile diyalog ve iletişim olduğunu vurguladı. Karamollaoğlu’nun bugün bunu gerçekleştirdiğini vurguladı.

Siyasi partilerin ittifaka olduğu gibi bilgilenmeye de ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Temel Karamollaoğlu ise Cumhurbaşkanının sadece bir hareket yapıldığında değil her konuda bu tür istişareler yapması gerektiğini kaydetti. Yeni parti kurma çalışmalarında Davutoğlu’na başarılar diledi.

Esad yönetimiyle görüşme konusundaki bir soruya Karamollaoğlu, bu bölgenin problemlerini bu bölgede başka menfaatler gözeten ülkelerle bir araya gelerek çözmenin mümkün olmadığının altını çizdi. Bu bölgede bulunan ülkelerin mutlaka bir araya gelerek problemi çözmeleri gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, İran, Irak, Türkiye, Suriye başta olmak üzere hata çevredeki başka katkı sağlayacak ülkelerin de bu problemin çözümünde fikirlerinden yararlanılması gerektiğini ifade etti.

Aynı soruya Davutoğlu ise “Suriye’de tüm tarafların ittifak ettiği bir siyasal çözüm sağlanmalı.” karşılığını verdi.

AK Parti boğulup gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Adı Millet İttifakı ama milletten nasibini almamış ittifakın zayıflaması, parçalanması çok çok önemli.” şeklindeki açıklaması hakkında ise Karamollaoğlu şöyle konuştu:

“Sayın Erdoğan’ın ifadeleri hakikaten beni üzüyor. Diyalog ortamını bütünüyle ortadan kaldırıyor. Sizin gibi düşünmeyen, sizin gibi aynı fikirleri tanımayanlar, bunlar haindir. Bu noktadan çıkılırsa Türkiye’de problemi çözülemez. En son bu söylediklerinin içinde AK Parti boğulup gider, gidiyor da zaten. Bugün ziyaret ettiğimiz arkadaşımız sayın Davutoğlu, AK Parti’nin Başbakanlığını yaptı. Niye şimdi orada değil? Farklı fikirler söylendiği zaman rahatsız oluyorlar. Böyle bir mantıkla ülke yönetilmez. Kendileri gibi düşünmeyen herkesi hain olarak vasıflandıran, dışlayan yöneticiler başarılı olamazlar zaten. İşin tabiatına aykırıdır bu.

Reklam

Gelişmelerde kendileri bir takım hataları yaptıklarında toplumun içinde, kendi partileri içinde birileri çıkıp ‘sayın cumhurbaşkanım bu yaptığın yanlış’ diyebilmeli ki düzeltilebilsin. Bizi bıraktım sayın cumhurbaşkanı kendi partisi içinde bile geçen gün ne dedi burda fitne kokuyor dedi. Şimdi kendi partisindekileri böyle tarif ettikten sonra bize de bunu söylemiş, e ne yapalım, söylensin. Kendi fikridir, düşüncesidir, bu fikre saygı duyulmaz ama bu fikirde fikirdir. Öyle kabul edilir, öyle görünür. Yanlıştır, üzüldüm, akıl karı değil.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here