Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: Hukuk bir zümrenin oyuncağı haline getirildi

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, twitter hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Ülkemizde adalet, son zamanlarda tarihimizde hiç olmadığı kadar yara aldı.” diyen Karamollaoğlu, şunları ifade etti:

“Hukuk adeta bir zümrenin oyuncağı haline getirildi. Bugün Türkiye’de hukukun bazı uygulamalarda siyasetin tahakkümü altına alındığının, adaletin rafa kaldırıldığının somut örnekleri ile karşı karşıyayız. İktidarın son yıllarda sergilediği keyfî ve hoyrat tavırların ‘ya bendensin, ya da…’ tutumunun son örneği ile karşı karşıyayız. Bu durum güzide bir eğitim kurumu olan İstanbul Şehir Üniversitesinin siyasi bir hesaplaşmaya kurban mı ediliyor sorusunu akıllara getirmektedir.

Şehir Üniversitesine karşı takınılan bu tavır Türkiye’de farklı renklerin soluk almasına dahi izin verilmediği bir sürecin ortaya çıkmış olduğunu net bir biçimde göstermektedir. Halbuki üniversiteler özgür düşünce ortamlarıdır! Yapboz tahtasına çevrilen eğitim sistemi ortadayken bir de eğitim kurumlarının sanki siyasi bir hesaplaşma aracı olarak görülmesini üzülerek takip etmekteyiz. Temennimiz Şehir Üniversitesinde eğitim gören gençlerimiz ve kıymetli eğitimcilerimizin haklarının gözetilmesidir.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here