Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: İsrail’in zulmünü zirveye çıkaracak olan bir proje

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. ABD Başkanı Trump tarafından açıklanan ‘Yüzyılın Anlaşması’ planı hakkında konuşan Karamollaoğlu, “Filistin’deki zulmü hem tüm dünyaya haykırabilmek hemde ülke çapında dile getirebilmek için büyük bir miting organize edeceğiz. Tarihini ve yerini de kısa zamanda açıklayacağız.” dedi.

Trump’ın kendi menfaatinin dışında hiçbir şeyi düşünmeyen bir ABD Başkanı olduğuna dikkat çeken Karamollaoğlu, “‘Yüzyılın Anlaşması’ denilen proje İsrail’in zulmünü zirveye çıkaracak olan bir proje. Bütün İslam alemi rencide edildi.” ifadelerini kullandı.

Trump’ın İsrail’in bölgedeki zulmünü artırabilmesi ve bölgeye bütünüyle hakim olabilmesi için Filistinlilerin taleplerini hiçe sayan bir yaklaşım sergilediğini anlatan Karamollaoğlu, ABD’deki siyasilerin özellikle de kendilerini evanjelik olarak ilan edenlerin Siyonizm’in temelini oluşturduğunu kaydetti.

“Zulüm üzerine inşa ediyorlar geleceklerini. Zulüm ile abad olunmaz. İsrail’in zulmü mutlaka bir gün gelecek geri tepecektir.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi: “İslam ülkeleri birlik olarak bu projeye karşı olduklarını ilan etmeliler. Filistinliler zaten açıkça alenen bu projeye tepkililer. Buna karşı olduğumuzu tüm dünyaya ilan ediyoruz. Hükümetin de bu konuda açık ve net bir tavır sergilemesi gerektiğine inanıyoruz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here