Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: Tayyip Bey’in böyle yola gireceğini tahmin etmezdim

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Habertürk TV ekranlarında gündemi değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7-8 yıldır uyguladığı metodun ötekileştirmek, düşmanlaştırmak, hep germek olduğunu belirten Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Gerdikçe kendi tarafını tutuyor. Bu artık iflas etti. Hala bunun etkisini görüyoruz konuşmalarında. Yolsuzlukla itham etmek mesela, şaşırdım ben. Tayyip Bey’in böyle yola gireceğini tahmin etmezdim. Kendilerinin sakinleşmeye ihtiyacı var. Hisleriyle tavır sergileyen insanlar, liderin peşinden gider. Sakinleşince düşünmeye başlar. Benim kanaatim sayın Erdoğan, Bahçeli ile birlikte yapacak.

Kutuplaştırma politikaları bundan sonra artık AK Parti’ye yaramayacak. Seçime giderken ittifaklar kaçınılmaz olacak. Vatandaşların oy verirken şu anda çektikleri sıkıntıdan kurtulmak için ne yaparlarsa doğru karar verirler, onun rağbet göreceğine inanıyorum. Vatandaşların dertleri var. İşsizlik en büyük dert. Bugün 4.5-5 milyon deniyor, fiiliyatta 8.5-9 milyonu yakalıyor. Geçim sıkıntısı, çalışıyor ama geçinemiyor. Bu iki husus çok önemli. Üçüncüsü de artık Türkiye’de adelete güven kalmadı. Yolsuzluk, liyakat diyoruz. Vatandaş kendine ne dokunuyor ona bakıyor.” Haberin Devamı..

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here