Saadet Partisi’nde ittifak tartışması.. 18 yılda vebali büyük olanla ittifak olunmaz

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “milli görüş” çizgisinin önemli isimlerinden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmesi ittifak iddialarını da gündeme taşıdı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bugün durduğumuz yer belli. Ancak ittifaklar koalisyon değildir. Her türlü fikir alışverişine açığız.” açıklaması yaptı. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya ise “Ezenlere değil ezilenlere nefes olmaktır muradımız. Saadet Partisi bulunduğu yeri birlikte inşaya talip olur. Eklemlenmek gibi bir gündemi ve ahlakı yoktur.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da “Erdoğan’ın ziyaretleri olabilir. Biz hiçbir partinin iç işine karışmayız. O konuda yapılan açıklamalar var. Büyük bir dikkatle izliyoruz. Erdoğan gideceğini görüyor, gidiyor zaten. ‘Acaba nasıl kurtulabilirim nasıl iktidarımı sürdürülebilirim.’ Buradan söyleyeyim, zulüm ile iktidar olunmaz. Zulüm ile iktidar olanın sonu erken gelir. Erdoğan kendi sonunu görüyor.” diye konuştu.

Saadet Partisi eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak, sosyal medya hesabı üzerinden “18 yılda vebali büyük olanla ittifak olunmaz.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here