Sadece Ayasofya’nın açılması ekonomiyi, dış politikayı, adalet mekanizmasını düzeltmez..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. “İktidar, bugün 15 Temmuz darbesini yapanları değil; muhalefet edenleri elimine etme çabasına girmiştir.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Rize Çayeli ve Artvin Yusufeli’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ermenistan’ın Azerbaycan’a yaptığı saldırıyı lanetliyorum. Arkasında sömürgeci güçler olmadan, Ermenistan böyle bir saldırıyı yapamaz.

15 Temmuz gecesi şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, o gece gazi olan ve mücadele eden tüm vatandaşlarımıza minnetlerimi sunuyorum. Türkiye’nin 15 Temmuz’dan çok büyük ders çıkarması gerekir. Bugün FETÖ ile mücadele ediyoruz diyen iktidar, tam 15 yıl FETÖ’yle kucak kucağa oldular. 15 Temmuz’a bütün millet direnmişti; sadece Ak Partililer değil! Hatta bir kısım Ak Partililer ortadan kayboldular. 15 Temmuz gazi ve şehitleri için toplanan paralara ne oldu? Neden mağdurlara bu paralar verilmedi? Bunun hesabı verilmeli. İktidar, bugün 15 Temmuz darbesini yapanları değil; muhalefet edenleri elimine etme çabasına girmiştir.

Şu kutuplaşma dilini, Allah rızası için bırakın! Biz, birbirimizin kardeşiyiz; bu ülke iktidarı ve muhalefeti ile bizimdir. Liyakata önem verilmediği için, 15 Temmuz hadisesi meydana geldi. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin arkasında, Amerika’nın olduğunu herkes biliyor. Hükümet hâlâ; ‘Amerika, stratejik müttefikimiz’ diyor!

Bugün Ayasofya tekrar ibadete açıldıysa bunda şüphesiz en büyük pay merhum Erbakan Hocamıza ve bu konuda gayret gösteren Milli Görüş hareketi mensuplarına aittir. Bu vesile ile Ayasofya konusunda emek sarf eden herkesi bir kere daha tebrik ediyorum. Fatih, Ayasofya’yı vakfetmiştir. Arkasından gelenlerin, bu Vakfiye’ye riayet etmesi gerekir.

Sadece Ayasofya’nın açılması ile ekonomimizi düzeltmez. Dış politikamızı düzeltmez, adalet mekanizmamızı düzeltmez. Liyakata önem vermeyi sağlamaz, haksızlıkları önlemez! İktidar, hiç sıkılmadan; ülkede işsizliğin azaldığını nasıl iddia edebilir? Fabrikalar kapalıyken, esnaf çalışmıyorken; nasıl oluyor da işsizlik azalıyor ya!

Dolar, 9 Temmuz 2018 yılında; 4,53 TL, 9 Temmuz 2020 de ise; 6,86 TL. Ekonomi düzelmezse; bunu burda bile tutamazsınız. Belediye başkanlarını zorla iktidara kaydettirebilmek için büyük çaba sarf ediyorlar, büyük törenler düzenliyorlar. Ağrı’da, Iğdır’da belediye başkanlarını çaresiz bırakıp, nefes almalarına izin vermiyorlar. Bu yaptığınız zulmün altında kalırsınız bir gün. İktidar, rasyonelleştikçe, gerçekleri gördükçe; Türkiye’nin meseleleri düzelir.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here