Saldırı sonrası konuştu.. Cumhurbaşkanı ile Bahçeli’ye sesleniyorum, susmayacağız, korkmayacağız

0

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, uğradığı saldırı sonrası konuştu. Saldırı sonrasında gittiği hastanede tedavisi sürerken KRT TV’ye telefonla bağlanarak yaşadıklarını anlatan Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi saldırıdan sorumlu tuttu.

“Türkiye’nin bütün demokratlarına sesleniyorum. Türkiye’de bunlar iktidarda kalırsa ve bunlar Türkiye’de eleştiriye tahammül etmezlerse herkese küfredecekler.” diyen Özdağ, şöyle konuştu: “Bahçeli herkese her şeyi söyleyecek, her hakareti yapacak, FETÖ’cü diyecek, terörist diyecek, PKK’lı diyecek, biz de ona sadece bazı sorular sorduğumuz zaman da birileri gelip bize saldıracak. Bu bir hukuk reformu doğru! Türkiye’yi getirdikleri yer burası, suratımda dikişler var, elim kırık…Biz silahımız çekmesek ateş etmesek belki de ölmüştük şimdi. Şu an bir hastanedeyim geldiğim andan itibaren sürekli operasyon yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve Bahçeli’ye sesleniyorum, bakın susmayacağız, korkmayacağız. Gençleri de kimse kullanmasın.

Ben kimseye hakaret etmedim. Ben soru sordum, ‘17- 25 Aralık Devlet Bahçeli için ne ifade ediyor?’ dedim. Selçuk Özdağ, susmaz, ancak öldürürlerse susar. Milletime sesleniyorum aziz millete, bunların hukuk reformu bu. Kendilerini eleştirenleri susturmanın yolu silah, sopa, yumruk, kavga, hakaret, küfü, iftira bunları yapıyorlar. Bu demokrasi ayıbıdır, bu insan hakları ayıbıdır. Burası orman kanunlarının geçerli olduğu bir ülke olmayacak. Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Devlet Bahçeli bu failleri bulun. Bu devam ederse kötü olur. Bundan sonra da farklı şeyler söyleyeceğim.

Bana arkadan saldırdılar, arabaya biniyordum. Sopalarla saldırdılar ve ellerinde silahlar vardı. Ben onlarla boğuşmaya başladım, yumruklaşmaya başladım. Bana bir şey söylemediler, ama 2 kişi bana silah doğrultmuştu. Daha sonra benim şoförüme silah doğrultmuşlardı, kapıdan çıkmasın diye arabadan. Ama şoförüm daha sonra silahla çıkınca ateş etmeye başlayınca korktular ve çekindiler.

Türkiye’nin bütün demokratlarına sesleniyorum. Türkiye’de bunlar iktidarda kalırsa ve bunlar Türkiye’de eleştiriye tahammül etmezlerse herkese küfür edecekler. Ellerinde çok ciddi şekilde FETÖ karası var. Benim konuşmalarımdan rahatsız oldular. Ben milletim için siyaset için yaptım. Milletim uyanın, aziz milletim uyanın.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile Gazeteci Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu’nu hedef alan, sistematik olduğu anlaşılan saldırıları kınıyorum. Unutulmamalıdır ki, demokrasi ve düşünce özgürlüğünü hedef alan saldırılara sessiz kalanlar, saldırıya da ortak olur.” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Siyaseti hedef alan bu saldırının failleri bir an önce yakalanmalı, olay yargı tarafından tüm yönleriyle aydınlatılmalıdır.” şeklinde açıklama yaptı.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here