Sayıştay’ın raporu’na göre Beştepe’nin günlük masrafı 10 milyon lira..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’de fikir ve düşünce özgürlüğü ile medya üzerinde baskıların arttığını söyleyen Karamollaoğlu, son dönemde yaşanan bazı olayların endişe verici olduğunu belirtti. Adalet olmadan ülkede huzur olmayacağına dikkati çeken Karamollaoğlu, “Devleti yönetenler çok dikkatli davranmak mecburiyetindedir. Ellerine verilen yetkiyi doğru kullanmak için hukuka riayet etmek zorundadır. İtirazları dinlemek mecburiyetindedir. Başka türlü adalet, hukuk, düzen ve huzur sağlanamaz.” diye konuştu.

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle aksayan eğitim sorununun çözülmesi gerektiğine işaret eden Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğitim yeni bir düzene oturtulmak mecburiyetindedir. İmkanı olmayan ailelerin teknik donatıma sahip kılınması gerekir. Yani tableti, bilgisayarı ve televizyonu olacak. Bunları kullanabilmek için de köylere ve evlere internet ulaştırılacak. Doğru dürüst internet ortamının sağlanamadığı yüzde 30 civarında yerleşim yeri var. Bunları tespit etmek o kadar zor değil.”

KKTC’de yaşanan gelişmelere de değinen Karamollaoğlu, “Kapalı Maraş çoktan açılmalıydı. Biz bunu yıllardır söylüyoruz. Bu kadar zamandır harabeye döndü orası. Ümit ederim ki Kıbrıs’taki kardeşlerimiz bu meselenin üstesinden gelirler ve bu durum sağduyulu seçimlerin yapılmasına engel olmaz.” ifadelerini kullandı.

“Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un; ‘İslam krizdedir, yeniden yapılandırılmalı’ açıklaması, kendi bilgisizliği ve cahilliğindendir.” diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Macron bilmeli ki; İslam’ın, ne güncellenmeye ne de yapılanmaya ihtiyacı vardır. Bugün İslam coğrafyasındaki ülkelerin, birbirine engel olmaya değil; birbirine destek çıkmaya ihtiyacı var. Bölgedeki her gerilim, her kriz, ancak emperyalizmin işine yarayacaktır.

1-7 Ekim Din Görevlileri Haftası’nı tebrik ediyor; İslam’ın daha iyi anlaşılması ve yaşanması yolunda, din görevlilerimize büyük görevler düştüğünü yeniden hatırlatmak istiyorum. İslam, hakkı üstün tutar; İslam, merhamet, fedakârlık, adalet ve güzel ahlak demektir! Bilgisizce yaklaşımda bulunanları, İslam’ı öğrenmeye ve araştırmaya davet ediyoruz.

Helikopterden atıldığı iddia edilen köylüler, milletvekili şoförü tarafından ezilen güvenlik görevlisi gibi olaylar ve daha da vahimi; ‘önümüze çıkanı ezer geçeriz’ kabilinden yapılan açıklamalar… Ne yazık ki; 1990’ların atmosferine vardık!

Hükümet, çarşıya, esnafa ve tüketiciye bakmıyor; TÜİK kurumunun rakamları ile milleti avutmaya çalışıyor. Tüketici fiyatları, Eylül ayında yüzde 0.97, yıllık olarak da yüzde 11.75 arttı. TÜİK rakamlarının hali ortada! Hesabı hangi marketten yapıyorlar gerçekten merak ediyoruz; çünkü pazar ve market fiyatları, bu oranları doğrulamıyor. Bugün besici, kilosunu 38 liraya mâl ettiği hayvanını 32-33 liradan kestiriyor. Yani besici kardeşlerimiz, 7-8 ay baktığı her hayvandan bırakın kâr etmeyi; daha da zarar ediyor!

Üreticinin ne durumda olduğunu biliyor musunuz? Yem, mazot, elektrik ve ilaç fiyatları en az yüzde 50 arttı. Yıllardır söylüyoruz; bir kere de dinleyin! Siz, parayı sadece hizmet yatırımlarına tahsis ederseniz, yolsuzluğu zirveye çıkarırsanız, israfı kural haline getirirseniz, ‘rüşvet artık tabii oldu’ derseniz; ekonomi düzelmez.

Sayıştay’ın, Cumhurbaşkanlığı Denetim Raporu’na göre; Beştepe’nin günlük masrafı, tam tamına 10 Milyon Türk Lirası. Sayıştay’ın, Karayolları Denetim Raporu’na göre; otoyol hizmet tesisleri kiralamaları karşılığında yapılan kira ödemelerinden, KDV tahsil edilmedi. 2015 yılından bu yana, 19 otoyol hizmet tesisinden 18.1 milyon lira KDV alınmamış.

Gerçek Covid-19 hasta sayısının, açıklanan rakamları 8 ile çarparak bulunacağı söyleniyorken; piyasa rakamlarını gerçekte kaç ile çarpmak lazım bilemiyoruz. Yüz yüze eğitim riskli; evet, problemlerin varlığını da kabul ediyoruz. Ama 6 ay oldu, gerekli şartlar sağlanamadı; bu konuda sınıfta kaldılar. Çanakkale Köprüsü ve Zafer Havalimanı, eğitime desteği engelliyor; birilerine peşkeş çekildiği için eğitime para bulunamıyor.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here