Seçime hazırlanmayı iyi götürdüm fakat yenilgiyi iyi yönetemedim..

0

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “196Sekiz” adlı YouTube kanalında Armağan Çağlayan’ın sunduğu “Zor Ama Sor” adlı programa konuk oldu.

2018 yılında CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, “Çok güzel bir kampanya götürdük, seçime hazırlanmayı iyi götürdüm fakat yenilgiyi iyi yönetemedim.” dedi. 4 Mayıs 2018 günü adaylığının açıklandığını anlatan İnce, CHP’nin bu süreçte geç kaldığını savundu.

İnce, şunları söyledi: “Zaman içinde gördük ki müthiş bir kampanya götürdük. Bir anketçi, bütün sonuçları öngördü. Kaybediyorsun ilk turda dedi. Çok iyi götürdün ama zaman yetmiyor dedi, oy oranıma kadar söyledi. Söylediklerinin tümü tuttu. Çok güzel bir kampanya götürdük, seçime hazırlanmayı iyi götürdüm fakat yenilgiyi iyi yönetemedim.

Medyanın yüzde 90’ı iktidarın, yüzde 10’u muhalefetin elinde. Muhalefete laf söyleyince yüz 90’da haber oluyorsunuz, yüzde 10’da olamıyorsunuz. Ben bir basın toplantısı düzenliyorum, kim gelirse ona konuşuyorum. Cımbızlıyorlar orada, iktidara 100 kelime laf ediyorsunuz muhalefete de 2 kelime laf ediyorsunuz manşetten veriyorlar. Türkiye’de ambargo uygulanan siyasetçilerden birisi benim. Hem iktidar medyası ambargo uyguluyor hem muhalefet medyası… A Haber niye seni veriyor diye soracaklarına Halk TV seni neden vermiyor diye sormalılar.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here