Şehit Zekeriya Altunok’a Allah rahmet eder.. Peki haksızlığı görüp de düzeltmeyene, olanları görmemezlikten gelene Allah neden rahmet eylesin?

0

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yaşanan hukuksuzluklara sert tepki gösterdi.

“Haksızlığı görüp de düzeltmeyene, en azından haykırmayana, olanları görmemezlikten gelene, ‘kurunun yanında yaş da yanabilir’ diyen her bir kişiye, adalet emreden Allah, neden rahmet eylesin?” diye soran Yeneroğlu, twitter hesabından şunları yazdı:

“‘İdarenizde bulunduğumdan beri kimin sırtına vurmuşsam, işte sırtım, gelsin vursun, kimin malını almışsam, işte malım, gelsin alsın’ diyen Peygamberin ümmeti değiliz sanki, adaletle emrolunmamışız, bir günlük adalet 60 yıllık ibadetten üstün değilmiş, sanki hesap günü yokmuş gibi..

Şehit Zekeriya Altunok’a Allah rahmet eder, şehidin bizim duamıza ihtiyacı yok, peki haksızlığı görüp de düzeltmeyene, en azından haykırmayana, olanları görmemezlikten gelene, ‘kurunun yanında yaş da yanabilir’ diyen her bir kişiye, adalet emreden Allah, neden rahmet eylesin?

Bir kişinin bile haksız yere mağdur edilmesi küçük kıyametimiz olması gerekirken bir hukukçu olarak adım kadar eminim ki, on binlerce insan haksız yere cezaevinde ve/veya ihraç edilmiş. Artık hukuksuzluklar kanıksandı, vicdanları köreltti, toplumu kemiriyor.”

Zekeriya Altunok, KHK ile polislikten ihraç edildikten sonra 16 ay hapis yatmıştı. Mahkemede beraat eden Zekeriya Altunok, askerde şehit düşmüştü.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here