Şemdin Sakık’tan mektup!…

0

Cezaevinde olan Şemdin Sakık’tan mektup.

Yazarımız Şükrü Gülmüş’e gönderdiği mektupta Sakık sağlığının iyi olduğunu ve ilk doz aşısının vurulduğunu belirterek çok önemli konulara değindi.

‘Kandil çetesinin elebaşlarının yargılanması için Kürtler kampanya başlatmalıdırlar…’

Şemdin Sakık’ın mektubundan önemli notlar:

Evet halkımız, tarihinde tanık olduğu en sömürücü, en asimisyoncu,, en zorba, en korkak, en yalancı, en yıkıcı, en çürümüş,en yoz, en katliamcı (Maddi-manevi her şey) DEAŞ gibi barbar, en insafsız, en vicdansız ve en çarpık olan Kandil Çetesi’nin  ideolojik, örgütsel ve ‘’Askeri’’ olarak çökertilmesiyle birlikte, yani  halkımız bu virüsten temizlendiği oranda derin bir nefes  almaya başladı. İçerisinde Habil’in zerresi kalmamış olan bu çetenin temizlendiği topraklar yeniden çimleniyor. ‘’Of’’ların yerini ‘’Oh’’lar alıyor. Bu nedenlendir ki tarifsiz belayı, hastalığı, ve de pisliği temizleme mücadelesine emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Geçmişte ‘’bu çete halkımızı felakete sürükleyecek’’ kaygı ve üzüntüsü içinde kıvranıyor ve karınca kararınca mani olmaya çalışıyordum. Şimdi ise halkımın geleceği hususunda sevinç ve mutluluk doluyum. Artık kalan hapis cezasını huzur içinde tamamlayabilirim’.

Mektubun tam metnini yazarımız Şükrü Gülmüş’ün köşesinde okuyabilirsiniz.

Şemdin Sakık’ın mektubu

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here