Şenol Güneş: Gelecek için endişelendim

0

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş Adanaspor maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş, Adanaspor karşısında alınan galibiyete rağmen oyuncularını uyardı. Güneş “İlk yarı oyunun kontrolü bizdeydi. 4-5-6 gol de atabilirdik. Fakat 10 kişi kalan rakibi oyuna ortak etmek, beni bugün için değil ama gelecek için endişelendirdi” dedi.

Adanaspor’a pozisyon vermeden goller attıklarını belirten Şenol Güneş “Buraya gelirken kağıt üstünde favori bizdik. Kağıt üstünde favori olarak gösterilmemizi, oyuna da yansıtıp maçı almak istiyorduk. Tüm oyuncularımız maça sorumlulukla başladı. Rakibe göre daha fazla gol pozisyonu bulduk. 2-0’lık skor 4, 5, 6 gole de çıkabilirdi. Oyuncularımın emeklerine teşekkür ediyorum” dedi.

Galibiyete rağmen oyun anlamında sıkıntılarının tam olarak ortadan kalkmadığını ifade eden Güneş, “Bu maçtaki hatalarımız bugün için değil gelecek için endişe verici olabilir. Benfica ile oynayacağız. Oyuncularımın her geçen gün oyununun üstüne koymasını istiyorum. Bugün eksikliklerini gördüm. ‘Ne yapalım’ deyip geçiştirecek değiliz. Oyun olarak üstündüler, iyi işler yaptılar ama rakibi maça ortak ettiğiniz zaman, rakipten bir farkınız kalmaz. Bu eleştirileri kendimize yapıyoruz. Ama bu kötü olduğumuz anlamına da gelmez. En küçük hataya tahammülümüz yok. Pozisyon zaten kendiliğinden geliyor. 6-7 de olsaydı normaldi. Bu maç bizim için ölçü olmayacak. Ama oyuncularıma da hatalarını söyleyeceğim. İyi bir takımız, izleyenlere zevk veriyoruz. Ama rakibe daha az veren bir bir takım olursak daha iyi olacağız” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here