Serbest Kürsü: Müslüman kadınların eğlenme hakkı – Ocakmedya da destekliyor

2

Kamplaşma arttıkça gözler görmez ve zihinler düşünemez hale geliyor. 

Kamplaşmalar bu kadar artınca, paylaşılan haberlerin de ölçüsü kaçıyor. Yanlış olarak gösterilenlerin dairesi genişleyerek bir kesimi hedef alır hale geliyor. 

Hep dediğim, grup endeksli insan düşmanlığı (Gruppenbezogene Menschenfeindlichkeit). Grup endeksli olan insan düşmanlığı kime olursa olsun yanlıştır. Yahudilere, Müslümanlara, Solculara ya da Müslüman kadınlara…

Evet, israfa karşıyız. 

Evet, kamu malının haksız yere kullanılmasına karşıyız. 

Evet, İslam adına rant elde etmeye ve bunu yapanlara karşıyız. 

Ama kadınların eğlenmelerine de laf etmeyi bırakın. Paylaşımlarda arzı endam eden görmemişlikleri örnek göstererek, sade vatandaş konumunda olan Müslüman kadınların eğlenmelerine laf edenleri de eleştiriyorum. Çünkü bu eleştirileri yapanların eğlenmek için ne kadar ücret ödediklerini de biliyorum. Kısaca hesaplayalım: Eli ayağı düzgün bir mekana girmek için giriş ücreti, ne kadar ‘long drink’ de olsa en az birkaç kez alınan içecekler ve sonrasında atıştırmalıklar ve diğerleri…

Yani sıradan Müslüman kadınların eğlencelerini paylaşarak haksızlık yapmayın diyorum.

Reklam

Derdim şu:

Olumsuz davranışlar sergileyen örtülü insanların sınır tanımazlıkları, bizleri normal hayat yaşayan Müslüman örtülü kadınları eleştirmeye götürmesin. 

Çünkü bu kadınlarımız zor şartlarda hayatlarını idame ettirmeye çalışıyorlar. Lüks içinde yaşayıp, keyfine partiler yapan kadınlar gibi değiller. 

Lüks ve gösteriş içinde yaşayan ve Müslüman şovu yapanlarla ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmıştım.  

İslam’ı kullanarak rant elde edenler ve bu rantla güya Müslüman olma şovu yapanların karşısındayız. Ama Müslüman kadınların kendi aralarında eğlenmelerini de sonuna kadar destekliyoruz. 

Mutlu kadınlar mutlu çocuklar yetiştirirler de o yüzden. 

İnsiyatif kullanarak böyle bir eğlenceye Ocakmedya olarak destek verdim. Vaktiniz olursa sizler de katılın. 

Sevgi ve Bilgiyle kalın

Reklam

2 YORUMLAR

  1. Musluman kadinlar demeniz dogru olmayabilir en azindan kirici oldugunu soyleyebilirim. Daha sonraki paragraflarda musluman ortulu kadinlar demissiniz. Bence bu daha dogru bir kullanim. Bende muslumanim ve basortusu kullanmiyorum.

  2. Sayin Ayca
    Evet, örtülü Müslüman kadinlar ibaresi daha dogru, haklisiniz. Ancak saldiri tarzi davranislar ve paylasimlar sebebiyle böyle ifade kullandigimi da belirtmek isterim.
    Sevgi ve Bilgiyle kalin

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here