Ses kaydı için ‘montaj’ dedi..

1

Kara para aklamakla suçlanan ve ABD’nin talebi üzerine Avusturya’da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği iddia edilen gazeteci Veyis Ateş, yayımlanan ses kaydının ‘montaj’ olduğunu iddia etti.

Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, 10 milyon euro istediği ileri sürülen Veyis Ateş ile Korkmaz arasındaki konuşmanın ses kaydını yayımladı. Videoyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Ateş, şunları söyledi:

“Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır.

Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp ‘Benim ABD’de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum’ dedikten 24 saat sonra ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklanan, kendi ifadesiyle ‘Tanrının yetiştirdiği bu özel insanın’ yurt içi ve yurt dışı bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir.

Sahibi tutuklanan birtakım şahıslar, iş üstü yakalanmanın telaşıyla alelacele montajlanmış bu ses kaydını tıpki geçmişteki örnekleri gibi sosyal medyada servis etmişlerdir. ‘Bu özel insan’ nihayet yargı önünde hesap verecektir.

Bir kez daha tekraren ifade ediyorum. Bu ses kaydı oluşturulmuş bir ses kaydıdır. Büyük hezeyan yaşayan bu şahısla hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır. İftira ve hakaret niteliği taşıyan bu ses kaydını oluşturanlar Sezgin Baram Korkmaz’ın medyadaki paralel yapılanmaları ve bu kumpasa aracılık yapanlar hakkında hukuki haklarım mahfuzdur.”

1 YORUM

  1. madem montaj çalıştığın haber kanalından seni niye gönderdiler.
    onlara montajı izah edemedin mi.
    bugünkü teknolojide bir kaydın montaj olup olmadığı çok kolay anlaşılır.
    yeme bizi veysi kardeş yeme bizi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here